Jednoduchá oprava rozbitého zipu i celého jezdce, která ušetří čas a spoustu peněz

Rozbitý zip je věc, která umí potrápit spoustu lidí. Pokud nechcete čekat na opravu nebo vrácení zboží s tímto problémem, je tu účinný tip, jak zip opravit doma a levně.

i Zdroj fotografie: pexels.com
                   

Spousta lidí to nejspíš zná a spoustu lidí to umí naštvat. Nosíte svůj oblíbený kousek a najednou se pokazí zip. Vypadá to nehezky, a ještě je to i nepraktické. Jenže oprava zipu zase bude trvat dlouho a vrácení nebo výměna tohoto kousku stejně tak. Navíc za takovou drobnost ještě utratíte i peníze navíc. Existuje ale způsob, kterým si váš zip opravíte doma, pohodlně a za pár minut. 

Pro začátek stačí pouze kleště 

Častou příčinou rozbitého zipu, je jeho uvolnění. K tomu dochází při každodenním, nebo běžném používání. Většinou tak stačí zip pouze utáhnout, a zase bude fungovat jako nový. Jak správně na to? Rozepnete si zip, aby se vám dobře pracovalo z obou stran a poté pomocí kleští utáhnete každou část jezdce. Posuvný mechanismus se tak celkově zúží, a vy nemusíte mít strach, že by se vám zip mohl rozjet. 

iZdroj fotografie: Zroj fotogrfie: istockphoto.com
Pro začátek stačí pouze kleště 

Opravit se dá i celý jezdec 

Mnohdy se stává, že se naopak rozpadne nebo zlomí rovnou celý jezdec. I to se však dá napravit z pohodlí domova. Stačí pouze koupit tuto drobnou součástku. Jediné, na co si při výběru dát pozor, je správná barva jezdce k oblečení, správná velikost a typ. Poté už se můžete v klidu pustit do oprav. Celý postup je velmi jednoduchý a rychlý.

iZdroj fotografie: Zroj fotogrfie: istockphoto.com
Někdy je prostě nutná výměna 

Nejdříve si pomocí kleští uvolníte rozbitý jezdec, abyste ho mohli odebrat. Nový jezdec si rovněž lehce uvolníte po stranách, čímž si usnadníte jeho zavádění na zip. Někdy je zapotřebí odcvaknout první zoubek zipu v řadě. Nakonec navedete jezdec na zip a jemně přimáčknete kleštěmi uvolněné strany jezdce k sobě a máte hotovo. 

Někdy je prostě nutná výměna 

Pokud se váš zip zadrhává nebo je zaseknutý zkuste si na pomoc vzít obyčejnou kancelářskou tužku. Tuhou stačí několikrát přejet po zipu a poté můžete zkusit, jestli je jeho funkčnost lepší, než byla předtím. V případě, že se to příliš nezlepšilo, zkuste tuhou přejít ještě párkrát. Pokud ani to ovšem pořád nezabírá, možná je načase zip vyměnit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články