Bohatá úrodu okurek se dá vypěstovat i na 1 m². Zahradu nepotřebujete
adbz.cz » Hobby » Bohatá úrodu okurek se dá vypěstovat i na 1 m². Navíc k tomu není potřeba ani zahrada, chytnou se i na balkóně

Bohatá úrodu okurek se dá vypěstovat i na 1 m². Navíc k tomu není potřeba ani zahrada, chytnou se i na balkóně

Odhalte tajemství této inovativní metody a vypěstujte si velkou úrodu i na malém prostoru. Nenechte se limitovat množstvím místa na vaší zahradě a užije si okurkovou sezonu.

pestovani okurek pytle
Zdroj fotografie: iStock

Téměř nic se nevyrovná chuti čerstvě utrženého ovoce nebo zeleniny z vaší zahrádky. Díky této inovativní metodě se už nemusíte omezovat velikostí záhonů nebo místem ve skleníku. Takto si můžete jednoduše vypěstovat bohatou úrodu okurek i na balkoně nebo terase. Vyzkoušejte také tento geniální trik a uvolněte místo na záhonu pro další rostliny.

Pěstování okurek v pytlích

Místo klasické výsadby na venkovní záhon nebo do skleníku můžete okurky poměrně snadno vypěstovat v obyčejném pytli. Kromě pár kusů pytlů nebudete potřebovat téměř nic jiného než úrodnou zeminu a mladé sazenice. Takto můžete okurky umístit na libovolné místo, kde budou mít dostatek světla a budou chráněné před silným větrem.

Jak pěstovat okurky v pytli

Než se pustíte do práce, vyberte si pro tento účel kvalitní a pevný pytel. Můžete použít tkané nebo plastové, ale měly by být opravdu kvalitní, aby se vám vlivem tlaku zeminy neroztrhly. Dále si připravte sazenice, substrát, provázek a dřevěné kolíky o velikosti přibližně 2 m, ke kterým budete následně rostoucí rostliny uvazovat, aby nepadaly přes okraj pytle.

pěstování okurek v pytli
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak zasadit okurky do pytle

Na zem položte paletu, na které budete okurky v pytlích pěstovat. Pytel umístěte na místo a z jedné čtvrtiny ho naplňte substrátem. Do něj zapíchněte několik kolíků a po obvodu stáhněte naplněnou část lepicí páskou. Nasypte další vrstvu zeminy a opět páskou pytel stáhněte a dále postupujte, dokud nebudete mít zeminu až téměř po okraj. Z vnější části pytlů vyřežte po celém obvodu celkem 12 trojúhelníkových otvorů ve velikosti 3–4 cm.

Do připraveného pytle lze rovnou zasadit semena, nebo si je nejprve doma předpěstovat a následně přesadit sazenice. Mladé rostliny přesazujte až ve chvíli, kdy se na každé z nich objeví alespoň 3 silné lístky. Jak budou růst, přivažte je ke kolíkům, abyste jim zajistili dostatečnou oporu. Na vrch vysaďte 3 rostliny a další můžete vysázet do vyřezaných děr. Takto si snadno zmaximalizujete úrodu okurek z jednoho pěstebního pytle.

Jak pěstovat okurky ze semen