Jak udržet mouchy a otravný hmyz na kilometry daleko? Strčte hřebíček do cibule a celé léto bude klid - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak udržet mouchy a otravný hmyz na kilometry daleko? Strčte hřebíček do cibule a celé léto bude klid

Jak udržet mouchy a otravný hmyz na kilometry daleko? Strčte hřebíček do cibule a celé léto bude klid

Když je venku teplo, jsou mouchy snad naprosto všude. Dokážou prolétnout i malým otvorem v mnohdy je nezastaví ani klasické sítě. Hodit se tak může jednoduchý způsob pro jejich odpuzení s pomocí obyčejné cibule.

moucha
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jestli hledáte způsob, jak se konečně zbavit much v kuchyni, ale nechcete se uchylovat k potenciálně škodlivé až nebezpečné chemii, zvolte cibuli. S pomocí hřebíčku si snadno vytvoříte závěs do okna, který spolehlivě odradí snad všechny mouchy od vletu dovnitř. Až tento starý trik, který původně pochází ze Španělska, vyzkoušíte, už se nebudete vracet k jiným metodám.

Jak si vyrobit odpuzující prostředek proti mouchám

Výroba samotného odpuzovače much není nic složitého. Mezi základní ingredience, které budete potřebovat, patří cibule a hřebíček. U cibule nezáleží na tom, jestli bude bílá nebo červená. Měla by však být čerstvá, aby měla dostatečně silné aroma pro odpuzení much. Připravený závěs s cibulí je nejlepší zavěsit rovnou do okna, aby si mouchy svůj přílet rozmyslely včas.

cibule
Zdroj fotografie: Canva

Jakmile budete mít všechny potřebné věci připravené, můžete se pustit do výroby. Cibuli oloupejte podobně jako při vaření. Následně ji rozkrojte na polovinu ve vodorovném směru. Každá jedna polovina přitom může posloužit jako odpuzovač much. Do této poloviny následně zapíchejte hlavičky hřebíčku. Zbývá ještě protáhnout nit nebo provázek pro zavěšení.

hrebicek
Zdroj fotografie: Pixabay

Vlastní odpuzovač much zavěste všude tam, kde ho potřebujete

Mezi nejčastější místnosti, kde mouchy rozhodně nechceme, patří především kuchyň. Odpudit je však můžete také od ložnice i jiných částí vašeho domova. Stačí na tato místa zavěsit vlastní vyrobený odpuzovač a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Už žádné umělé a chemické prostředky, ale pouze přírodní, ale zároveň dostatečně funkční metoda.

Zdroj: Larder Love