Jak se zbavit slimáků: Poradí si s nimi ocet, sůl i měděná páska

Slimáci jsou nejžravějším škůdcem. Neberou si slitování. Zbavit se jich můžete s pomocí měděné pásky i PET lahve.

jak na slimáky i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nejedna zahrada je během sezóny zaplavena žravými slimáky, kteří si neberou slitování a s chutí ožírají nejen okrasné květiny, ale i zeleninovou úrodu. Jak se zbavit jednoho z nejžravějších škůdců, aby dal vaší zahrádce pokoj?

Na slimáky vyzraje měděná páska i sůl

Chcete se letos těšit pohledem na bohatou úrodu a krásně rozkvetlou zahradu? A víte, že pohled na slimáky vesele okusující všechno, co jim přijde do cesty, vám rozhodně radost neudělá? Pak buďte o krok napřed a zjistěte si všechny možné metody, jak se tohoto zahradního škůdce zbavit.

Podle webu Unian může proti nezvaným hostům na vaší zahrádce pomoci měděná páska přilepená kolem záhonu nebo okolo okrasných květin. Kolem záhonů také můžete rozsypat sůl. Drastičtější metodou je solí slimáky posypat, ale ne každý na to má žaludek. A pokud máte doma ocet, i ten se může hodit.

Sbírat a odnášet

Podle odborníků je nejúčinnější metodou slimáky ručně sbírat a pak je odnést někam hodně daleko od všeho, co před nimi chcete zachránit, informuje deník iDnes. Slimáky byste měli sbírat ve večerních nebo nočních hodinách, protože právě v tuhle dobu jich ze svých úkrytů vylézá nejvíce.

Na zahradě projděte všechna tmavá a vlhká místa, kde se slimáci schovávají. Tato metoda je sice pracná a časově náročná, ale je humánní, což může být pro mnohé zahrádkáře důležitým faktorem. Ne každý chce slimákům ublížit.

Past z PET lahve

Na nezvané slimáky můžete nastražit past. Potřebujete k tomu starou PET lahev nebo třeba plastový kelímek. Do nádoby nalijte pivo, jehož vůni slimáci milují. Vůně oblíbeného zlatavého moku je naláká, do nádoby spadnou a poté se utopí.

slimák a pivo iZdroj fotografie: Depositphotos

Do cesty také můžete plžům nastražit celou řadu překážek. Zastaví je cokoli suchého, protože k pohybu potřebují vlhko. Zataraste jim cestu třeba prknem nebo kusem plechu, okolí záhonů můžete posypat popelem nebo vápnem.

Chemické granule i kávový lógr

V každém zahrádkářství nebo kterémkoli hobby marketu pořídíte chemické granule. Mají podobu drobných modrých granulek, které stačí podle webu Kupi rozsypat po záhonech. Je ale důležité zmínit, že tato metoda likvidace je toxická i pro ostatní zvířata na zahradě.

Pijete klasickou tureckou kávu? Pak lógr nevyhazujte. Kofein z kávy je pro slimáky nervový jed, který je může usmrtit. Pozor ale na to, že kávová sedlina okyseluje půdu, proto ji nesypte okolo všech rostlin.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články