Jak „přemluvit“ orchidej, aby kvetla po celý rok: Pomůže med a citron

Pokud toužíte po tom, aby vaše orchidej kvetla celý rok, dopřejte jí tuto extra výživnou zálivku. Díky dvěma surovinám z domácnosti se budete moci těšit ze záplavy květů.

Jak rozkvést orchidej i Zdroj fotografie: iStock
                   

Orchidej patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny pro svou surovou krásu a velké množství zářivých barevných květů. Díky nim je dokonalou ozdobou jakéhokoliv prostoru. Aby vám však tato vrtošivá kráska dobře prospívala a co nejdéle kvetla, musíte jí zajistit tu nejlepší péči a vytvořit ty nejvhodnější životní podmínky. Díky medu a citronu jí navíc dodáte pořádnou dávku živin. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a nechte svou pokojovku vykvést.

Jak pečovat o orchidej

Ze všeho nejdůležitější je vytvořit této rostlině podobné podmínky, které má ve svém přirozeném prostředí. Jelikož původně pochází z deštného pralesa, rozhodně se nevyplatí ji umisťovat na parapet, kde svítí ostré slunce. To by ji mohlo vysušit a spálit. Ve skutečnosti potřebuje ke svému správnému růstu a vývoji dostatek světla (ne však přímé slunce), tepla, vlhkosti a velké množství potřebných živin, bez nichž se jí dařit nebude.

Na co si dát při pěstování orchideje pozor

Důležitou roli hraje také správná kombinace směsí v květináči i výběr vhodné pěstební nádoby. Aby vám orchidej rostla do krásy, potřebuje velmi úrodný a dobře propustný substrát, který umožní nejen pravidelný odtok přebytečné vody, ale také výměnu vzduchu u kořenů. Kvůli odtoku vody je potřeba mít na dně květináče drenážní otvory. Jako první vrstvu v nádobě je pak vhodné použít kamínky, jež zabrání jejich případnému ucpání.

Jak rozkvést orchidej iZdroj fotografie: Depositphotos

Čím hnojit orchidej

Přestože v dnešní době existuje velké množství speciálních hnojiv, které lze k výživě rostlin použít, vzhledem k velkému obsahu nebezpečných chemikálií se jejich používání z dlouhodobého hlediska nedoporučuje. Mnohem šetrnější a bezpečnější nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví je použití přírodních alternativ. Kombinace medu a citronu vaši orchidej perfektně vyživí, a navíc podpoří její tvorbu květů.

Jak si připravit zálivku pro orchidej

Ze všeho nejdříve si musíte připravit veškeré potřebné suroviny. Vodu byste měli nejprve nalít do dvoulitrové nádoby a jeden den ji nechat odstát. Takto tekutina získá nejen pokojovou teplotu, ale vysráží se z ní i některé látky, které by mohly vaší rostlině spíše uškodit. Další den přelijte dva litry vody do větší nádoby, přidejte dvě polévkové lžíce medu a deset kapek citronové šťávy.

Směs důkladně promíchejte, aby se med zcela rozpustil a všechny složky se perfektně spojily. Jakmile budete mít hotovo, můžete přípravek použít k zálivce orchidejí. Na každou rostlinu budete potřebovat přibližně osm polévkových lžic nálevu. Abyste dosáhli co nejlepších účinků, pravidelně touto směsí pokojovky hnojte. Díky tomu vám téměř nepřestanou kvést.

Jak zmladit přerostlou orchidej

Čím hnojíte orchidej, aby kvetla, vy?

Zdroj: Belnovosti
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články