Umístěte vedle sporáku misku s octem. Udrží kuchyň nonstop voňavou, bez jakéhokoliv zápachu

Ačkoliv se mnohdy může stát, že se během vaření po vašem domě začne rozpínat zápach spáleného jídla, můžete této skutečnosti jednoduše zabránit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nic nezahřeje kuchařovo srdce tak, jako když slyší očekávané sténání: „Ach jo, to tak krásně voní!“ Stejně tak ale na druhou stranu nic pokazí kuchařovo náladu tak, jako když zaslechne: „Co to tak smrdí?“. To se však může stát i při přípravě těch nejchutnějších pokrmů, jako je například smažená ryba. Jelikož se tento případ objevuje v téměř každé domácnosti, měli byste měli vědět, jak tomto nechtěnému zápachu zabránit. I když se to zdá být nemožné, protože váš pokrm vypadá a chutná fantasticky. 

Ocet neutralizuje veškeré zápachy

Jelikož mnoho lidí nemá okno přímo v kuchyni, nepřichází zde cirkulace vzduchu v úvahu. A to i přesto, že je zapnutý odsavač vzduchu. Ten sám o sobě totiž mnohdy nedokáže odstranit kuchyňské pachy. Ty se následně rozpínají do celého domova a ne vždy mohou být zrovna příjemné. Je tu však ještě jedna věc, kterou můžete udělat: Vytáhněte láhev destilovaného bílého octa. Kyselina octová, která je v něm obsažená, totiž neutralizuje zásadité pachy. T znamená, že vám může pomoci zbavit se zápachu z vaření a to jak levně, tak snadno.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Někteří lidé si proto připravují zředěný roztok octa. Uchovávají ho v lahvičce s rozprašovačem, který během vaření jednoduše rozprašují po místnosti. Tím totiž dokážou pokrýt velkou plochu najednou, což je právě rychlejší řešení. Ocet můžete také převařit, abyste se zbavili obzvláště nepříjemných nebo již všudypřítomných pachů, které nemůžete ze své domácnosti odstranit.  

Účinný odstraňovač zápachu

Pokud se však chcete pouze zbavit zápachu během vaření, stačí vám nalít ocet do misky. Tu poostavit hned vedle sporáku a nechat ji tam, zatímco připravujete všechny ty smradlavé (ale zároveň chutné) věci.

iZdroj fotografie: Unsplash

Je to sice pasivní, ale zároveň účinný odstraňovač zápachu, který začne pracovat ještě dříve, než to budete potřebovat. Navíc ještě můžete nechat misku přes noc venku, aby nadále ničila přetrvávající pachy.

Zdroj: Thekitchn

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články