Vypálená LED žárovka nepatří do koše. Během 5 minut bude opět svítit jako nová, prozradil tajemství hodinový manžel

LED žárovky již dávno nahradily běžný druh žárovek a ne pro nic za nic. Jsou totiž skvělým nápadem, jak jednoduše šetřit elektrickou energii.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cena LED žárovek se může pohybovat v rozmezí pár stovek za šest kusů a přesně to je činí tím nejlepším ekonomickým řešením. Bohužel však u nich nikdy nevíte, jak dlouho vám budou svítit. Pokud ale znáte ten správný postup a jste domácí kutil, může vám posloužit i již vyhořelá žárovka. Podívejte se tak na postup, kterým jednoduše poškozené „LEDky“ opravíte a budete je moci znovu použít. Zvládne to každý domácí kutil.

Jak jednoduše opravit vyhořelé žárovky LED

Některé žárovky LED vydrží dva roky, jiné vyhoří po dvou až třech měsících. Namísto však toho, abyste je pokaždé vyhazovali a nakupovali nové, si je můžete zkusit sami opravit ta rozšířit jak své znalosti, tak svůj rozpočet na domácnost. Jak je tedy můžete snadno opravit se dozvíte zde v tomto postupu: 

Krok 1: Rozeberte žárovku

  • Nejprve odřízněte horní část žárovky. Pokud ji plánujete používat stejně jako předtím, můžete posléze znovu kryt přilepit pomocí silikonového tmelu. Žárovka se totiž neustále zahřívá a běžné lepidlo se vlivem horka rozpouští. Můžete ji však díky tomuto postupu využít i na vaší zahradě v plechovkách, fungují totiž jako skvělá bodová světla. Samozřejmě je však tento postup variabilní a můžete si jej upravovat jak jenom chcete. Na odříznutí použijte pásovou pilku, bude to ta nejrychlejší varianta. Lze to však provést i běžnou pilou. 
iZdroj fotografie: Depositphotos

Krok 2: Odstraňte nefunkční LED diodu

  • Nyní se pokuste najít vadnou LED diodu. Poznáte ji tak, že bude mít na sobě slabou tmavou skvrnu ve srovnání s těmi ostatními. Pomocí malého šroubováku nebo nožíku LED diodu jednoduše seškrábněte či odlomte.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Krok 3: Použijte pájku

  • Nakonec už pouze spájejte spoj pod místem, kde byla poškozená LED dioda, abyste přemostili spojení, a máte vyhráno. Použijte trošku pájecí pasty, aby byl spoj co nejčistší. Fungovat vám však bude i pájka s kalafunovým jádrem. Opravené žárovky by vám měli vydržet klidně roky, záleží, jak často je budete využívat. 
iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: Instructables

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články