Rekonstrukce kuchyně za pár korun? Na stáří nezáleží, svépomocí ji levně proměníte na nejluxusnější místnost - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Rekonstrukce kuchyně za pár korun? Na stáří nezáleží, svépomocí ji levně proměníte na nejluxusnější místnost

Rekonstrukce kuchyně za pár korun? Na stáří nezáleží, svépomocí ji levně proměníte na nejluxusnější místnost

Protože ne každý má dost peněz na renovaci kuchyně nebo ložnice, není od věci podívat se na nejrůznější návody a udělat si sám.

kuchyne
Zdroj fotografie: Pixabay

S příchodem internetu a hlavně návodných Youtube kanálů není problém najít návody na výrobu nebo opravu prakticky čehokoli. Domácí renovace nejsou samozřejmě výjimkou, takže pokud nemáte volné prostředky a chcete si svůj dům zvelebit, je to vynikající cesta. Navíc můžete takto nalézt mnoho triků a postupů, které by vás normálně nejspíš nenapadly a přitom mohou usnadnit práci i ušetřit prostředky.

Šetrně k peněžence i životnímu prostředí

Ashley Green je učitelka v mateřské školce, která se podělila o způsob, jakým zrenovovala svou kuchyň za doslova a do písmene směšnou částku. Pokud znáte transformační videa, víte, že je to obvykle spíše záležitost designu a výměny několika kusů starého nábytku. Jenže Ashley šla ještě mnohem dál a kuchyně prošla skutečným znovuzrozením, které spojilo finanční nenáročnost a ekologickou šetrnost.

barvy plechovky
Zdroj fotografie: Pixabay

V rámci rekonstrukce nevyhazovala staré skříňky ani další nábytek, ani nekupovala nové, které by musela přivést a instalovat. Vystačila si jen s několika plechovkami barvy určené právě na renovace nábytku. V několika jednoduchých krocích pak změnila ty staré kusy na takové, které vypadají jako zrovna přivezené z obchodu. Nekupovala ani ochranné nátěry, které jsou normálně použity k obnově právě zašlého nábytku.

Několik kousků nářadí a hodně důkladnosti

Tato učitelka se samozřejmě neobešla bez nějakého nářadí, tedy válečků, několika štětců, krycí pásky a dalších nezbytností. Například rukavice a vrtačku na odmontování starých dveří. Před jakýmikoli zásahy Ashley všechno důkladně rozebrala a umyla. Může se to zdát podivné, ale trvala na tom. Jakýkoli povrch byl před obroušením a natřením důkladně vyčištěn, aby si barva naprosto dokonale sedla a vydržela následující roky.

S pomocí přátel i rodiny se navíc celá operace uskutečnila během jediného dne a po oschnutí povrchů bylo jen potřeba vše opět smontovat. Výsledek je naprosto úžasný. Ukazuje navíc, že přesný záměr a troška přemýšlení předem může s minimálním rozpočtem vykouzlit něco neuvěřitelného. Krásně je hlavně spojení s šetrností k životnímu prostředí a skutečnost, že Ashley nekupovala nic navíc, pokud hloubkově obnovila to, co už v kuchyni bylo.

Zdroj: Homes To Love