Domácí posilovna na vrcholu penzionu? Jde to! - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Domácí posilovna na vrcholu penzionu? Jde to!

Domácí posilovna na vrcholu penzionu? Jde to!

Představte si malý penzionek, který je na venkovském pozemku. Majitelé se rozhodli na jeho střeše postavit malou domácí posilovnu, kterou mohou využívat jak hosté, tak majitelé penzionu. Jihoafrická firma Malan Vorster Architecture navrhla domácí posilovny právě do stávajícího kontextu nemovitosti v Constantia v Kapském Městě.

crossfit 534615 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
sports 1452965 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Posilovat se dá kdekoliv

Byly použité ocelové a dřevěné konstrukční metody

Tělocvična byla přidaná na stávající betonovou střechu starší chatky pro hosty, která slouží také jako skladovací prostor. K minimalizaci dopadu betonu a jiných mokrých prací byly použity ocelové a dřevěné konstrukční metody. Většina komponentů mohla být vyrobena mimo lokalitu, aby se snížil dopad stavebního procesu na životní prostředí.

Apartmá pro hosty tak dostalo aktualizaci s novým otevřeným uspořádáním, povrchovými úpravami a vybavením. Hlavní místnost s minimalistickou kuchyní, obývací pokoj s dřevěnou stěnou a jídelní kout, to je hlavní vybavení chatky. Dřevěné dveře jsou na obou stranách televizní stěny a odhalují ložnici a vlastní koupelnu.

home workout 5031689 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Zajímavé místo pro hosty

Posilovna má dřevěné zástěny poskytující soukromí

Schody jsou lemované dřevem se skrytým osvětlením. Společně se střešním oknem spojují apartmá pro hosty s posilovnou v horním patře. Architektka uvedla, že střecha je vyjádřena jako složený a plovoucí měděný baldachýn se dvěma protilehlými rohy zvednutými nahoru. To umožňuje pohled do sousedních dubů. Posuvné skleněné stěny se připojují k venku a poskytují otevřený prostor pro cvičení.

Tělocvičná má aero-foliové dřevěné zástěny, které si každý obyvatel může upravit podle svého tak, aby to vyhovovalo jeho potřebám soukromí při cvičení. Při tom nemusí mít vůbec výhled do severovýchodních zahrad a na historické duby. Na fotografii vidíte půdorys, který zobrazuje apartmá pro hosty na spodní úrovni, tělocvična je na úrovni horní.