Díky starým punčochám už nikdy nevysajete náušnici | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Staré silonky a ponožky do koše nepatří. Jako chytrá pomůcka při vysávání pomohou najít zapadlé drobnosti

Staré silonky a ponožky do koše nepatří. Jako chytrá pomůcka při vysávání pomohou najít zapadlé drobnosti

Ztracená náušnice, korálek nebo prstýnek už není žádný problém. Díky starým punčocháčům už se nemusíte bát, že je navždy ztratíte ve vysavači.

vysavani silonky
Zdroj fotografie: iStock, Depositphotos

V každé domácnosti se najde malá, ale velmi důležitá věc, která se nesmí ztratit. Může se jednat o náušnici, malý kousek lega nebo šroubek, bez kterého by se celá skříň rozpadla. Díky této vychytávce už se nemusíte při úklidu bát, že takové věci vysajete. Budou vám stačit jedny staré punčochy a na klečení u koberce při hledání můžete už navždy zapomenout.

Malé věci je v huňatém koberci těžké najít

Až příště ztratíte malou věc, na které vám záleží, nemusíte už klečet a hledat. Vezměte jedny staré punčochy, vysavač a ztracenou věc jednoduše vysajte. Můžete tak dostat zapadlou náušnici z pod gauče, malého větracího otvoru nebo z huňatého koberce. Staré punčochy jednoduše navlečte na hubici vysavače a zajistěte pevnou gumičkou nebo provázkem. Díky tomu malé věci neprojdou vysavačem až do pytlíku na smetí a zůstanou u ústí trubice.

vysavac gauc
Zdroj fotografie: Depositphotos

Během vysávání se teď už nemusíte bát, že ztracená věc navždy zmizí a můžete bez obav vysát místo, kde by se měla nacházet. Jakmile prozkoumáte celou oblast, nechte vysavač zapnutý a na konci hubice byste měli najít hledaný předmět. Podle použité punčochy můžete hledat náušnice, prstýnky nebo i korálky a menší předměty. Záleží na hustoty látky, která je použita na punčochy a také na síle vysavače, který používáte.

Přehnuté punčochy zajistí důkladnější hledání

U náušnice nebo dílku lega můžete použít téměř jakékoliv punčochy nebo ponožky, které máte doma. Pokud ale hledáte opravdu malou věc, jakou jsou například korálky z roztrženého náhrdelníku, použijte punčochy s co nejmenšími oky. Pokud taková nemáte, můžete hrubší punčochy přehnout napůl a zdvojit tak síto, přes které by váš předmět neměl projít. 

vysavac koberec
Zdroj fotografie: Depositphotos

Díky vakuu, které vysavač vytváří, se menší předměty drží na punčoše, dokud vysavač nevypnete. Nezapomínejte proto, že vysavač musíte mít zapnutý i ve chvíli, kdy hubici kontrolujete. V opačném případě může předmět opět spadnout do koberce nebo větrací šachty a celá práce bude muset začít nanovo. 

Jak hledáte malé předměty ztracené v kobercích vy?

Zdroj: TreeHugger