Dětské muzeum v Manhattan dostane nový domov v kostele

Dětské muzeum, které sídlí na Manhattanu oznámilo, že renovuje opuštěný kostel u Central parku v New Yorku. Bude tam tak nová budova muzea, kterou navrhla architektonická firma EXCollaborative společně s design studiem Local Projects.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Umožní tak dětskému muzeu uspokojit zvýšenou poptávku po svém programu a představuje první expanzi za více než 40 let.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Muzeum v kostele? Proč ne

Cílem projektu je zapojit mladší občany

Nový projekt na adrese 361 Central Park West obnoví pozemní kostel, který byl původně navržený Carrèrem a Hastingsem. Dětské muzeum se bude rozšiřovat poprvé za 40 let své existence, nová budova umožní muzeu uspokojit rostoucí poptávku veřejnosti po programech. Svůj stávající programový prostor tak ztrojnásobí a bude ho věnovat výstavám a programům.

Společně s Americkým přírodovědným muzeem a Newyorskou historickou společnostií doufá nové muzeum v to, že se ukotví mezi nejmladšími obyvateli a rozšíří svoje poselství na manhattanské West Side. Hlavní partnerka společnosti FXCollaborative, která vede design projektu, uvedla, že tuto adresu vždy milovala a vracela se k ní při svých toulkách městem. Ráda tak podpoří laskavé a příjemné vnitřní prostory právě jejich inovací v konstrukci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Dojde k propojení dvou unikátních světů

Designéři chtějí zachovat integritu, plánování ještě pár měsíců potrvá

Firma se snaží zachovat architektonickou integritu a holistický charakter této struktury, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Chtějí přeměnit budovu, která kdysi určovala trendy, na živé centrum pro komunitu, kde se budou scházet lidé stejného vyznání, budou si povídat o společných zájmech a muzeum podpoří nejen finančně. Dětské muzeum začalo ve spolupráci s FXCollaborative na renovaci a revitalizaci této staré budovy a získala i jednomyslné schválení od Komise pro ochranu památek v červnu tohoto roku. Další aktualizace nejen harmonogramu projektu, ale také návrhových plánů budou provedený až následující rok 2021.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články