Čištění pračky bez práce a drhnutí. Kompletní návod je tu pro vás
adbz.cz » Hobby » Čištění zásobníku na prací prášek a celého bubnu téměř bez práce. Potřebovat budete dvě houbičky na nádobí a kyselinu citronovou

Čištění zásobníku na prací prášek a celého bubnu téměř bez práce. Potřebovat budete dvě houbičky na nádobí a kyselinu citronovou

Ocet a kyselina citronová jsou klíčovými složkami domácího čističe, který nejenže eliminuje nepříjemné zápachy z pračky, ale také působí jako účinný prostředek na odstranění vodního kamene a čištění dalších domácích spotřebičů.

praci prasek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí nepříjemný zápach, který vychází z pračky, máme pro vás snadný návod na domácí čistič, který pračku vyčistí a také prodlouží její životnost.

Budete potřebovat

  • Přibližně 400 ml octa
  • 3 lžíce kyseliny citronové
  • 2 houbičky na nádobí

Jak postupovat

Houbičku na nádobí vložte do dávkovače pro prací prostředek a aviváž. Skrz houbičku nalijte připravenou směs. Následně spusťte program praní alespoň na 40 stupňů. Směs se bude do bubnu pračky díky houbičce uvolňovat postupně a efekt čistění tak bude kvalitnější.

Na co vše lze přípravek použít?

Doporučujeme použít bílý ocet bez přidaného karamelu, proto neobarví přístroj, který právě čistíte. Ideálně se hodí také na úklid dlažeb, umyvadel, toalet, dřezů atd. (v kombinaci s jedlou sodou). Navíc eliminuje nepříjemné pachy a odstraní vodní kámen z pračky, myčky nebo varné konvice. Kyselina citronová je skvělá při boji s vápenatými usazeninami a skvrnami z tvrdé vody, které se často objevují na kohoutcích, sprchách a vodovodních systémech.