Česká republika má novou bankovku. Její hodnota má být 10 000 000 Kč. Jde o nejvzácnější bankovku vůbec?

Na českém trhu se brzy objeví nová bankovka, jejíž hodnota by měla dosahovat až neuvěřitelných 10 000 000 Kč. Sběratelé se již nemohou dočkat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po České republice koluje mnoho různých bankovek a mincí, jejichž hodnota je častokrát vyšší, než by se mohlo zdát. To si však běžný člověk neuvědomí, a šance vydělat pořádný balík mu tak nevědomky proklouzne mezi prsty. Na trhu se má však brzy objevit nový vzácný kus, jehož hodnota by měla být 10 000 000 Kč. Dle serveru iDnes se však jedná spíše o sběratelský kus a zakoupit si ho bude moci naprosto každý. 

Desetimilionová bankovka míří na český trh 

Sběratelé mincí a bankovek budou mít letos jedinečnou příležitost zakoupit si platidlo, které během příštích let bude mít nejspíše velmi vysokou hodnotu. Jedná se o pamětní list v podobě desetimilionové bankovky s portrétem Petra Pavla, který vydala společnost VDN Promo při příležitosti prvního výročí jeho inaugurace. Jak poté uvádí server Peníze, „bankovka“ vznikla ve spolupráci s Nadačním fondem Evy Pavlové a má symbolizovat počet Čechů. 

Bohužel tedy nejde tak úplně o běžnou bankovku, které vydává Česká národní banka, ale spíše sběratelský předmět – a to se startovací cenou 3500 Kč. Výtěžek z prodeje pak poputuje lidem, kteří se ne vlastním přičiněním dostali do problémů a čelí náročným situacím, jako jsou zejména matky samoživitelky, děti bez rodičů nebo senioři v nouzi. Dohromady pak bude k dispozici 10 000 kusů, které si bude moci zakoupit naprosto každý. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Do Česka brzy dorazí nová bankovka v hodnotě 10 000 000 Kč, jedná se však o sběratelský kousek.

Zbohatnout můžete i díky desetikoruně 

Na českém trhu se však nachází i takové bankovky a mince, které vám mohou vydělat pořádný balík. Příkladem je toho obyčejná desetikoruna z roku 1993 s chybně vyraženým nápisem „kč“ (s malými písmeny). Ta se během dřívější aukce vydražila za neuvěřitelných 600 000 Kč a je dost možné, že se v oběhu ještě nějaké nachází. Na webu adbz jsme také psali o dalších sběratelských bankovkách, které vám mohou vydělat plno peněz. 

Co si o nové „bankovce“ myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články