Apartmán prošel kompletní renovací, ale přitom si udržel svůj původní půdorys - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Apartmán prošel kompletní renovací, ale přitom si udržel svůj původní půdorys

Apartmán prošel kompletní renovací, ale přitom si udržel svůj původní půdorys

Renovace bytu v budově pocházející z 30. let 20. století není snadná jakýmkoli způsobem, avšak transformace je vzrušující a zajímavý proces, protože se vždy rozhoduje o tom, zda se má zachovat původní půdorys, nebo změnit. Zjistit odpověď na tuto otázku je náročný úkol, kterého se architekti i návrháři interiérů obávají, ale zároveň si ho užívají. Nedávno studium Bogdan Ciocodeică zrekonstruovalo jeden takový prostor. Byt se nachází v centru Bukurešti, hlavního města Rumunska, ve staré budově z roku 1930 s bohatou historií.

Snímek obrazovky 2018 12 03 v 19.46.19
Popis

I když nebylo možné odstranit žádné vnitřní stěny, nezastavilo to návrháře od kompletní transformace celého bytu, který je v současnosti k nepoznání od toho původního.

Snímek obrazovky 2018 12 03 v 19.46.19
Popis
Titulek

Původně byl byt rozdělen do dvou hlavních častí, přičemž hlavní ložnice je jedním z primárních prostorů.

Snímek obrazovky 2018 12 03 v 19.46.24

S cílem maximalizovat jasný a otevřený pocit v ložnici, bylo na stěnu naproti oknu umístěno nadměrné zrcadlo.

Snímek obrazovky 2018 12 03 v 19.46.31

Koupelna není příliš prostorná, takže v tomto případě byla volba jasná a to směrem k minimalismu, černobílému.

Snímek obrazovky 2018 12 03 v 19.46.37

Během posledních 80 let nebylo v bytě provedeno mnoho změn. Po celou dobu se uchovávaly původní povrchové úpravy a zpracování dřeva, i uspořádání zůstalo stejné.

Nyní však původní konfigurace již neměla nadále smysl, takže bylo třeba naplánovat rozsáhlou rekonstrukci. Vzhledem k tomu, že ze strukturálních důvodů nebylo možné změnit rozložení stěn, designéři museli najít jiný způsob reorganizace prostorů.

Jejich myšlenkou bylo přeměnit oblast služeb na domácí pracovnu a zacházet s kuchyní a obývacím pokojem jako s jedním velkým prostorem. Samozřejmě bylo provedeno i mnoho menších změn, jejichž úkolem bylo, aby celkový prostor působil otevřeně. Zároveň došlo výběru nové výzdoby, jež byla přizpůsobena současnému a sociálnímu životnímu stylu.

Obecně platí, že nová barevná paleta apartmánu je poměrně jednoduchá a neutrální, s několika jasnými výjevy barev tu a tam.

Snímek obrazovky 2018 12 03 v 19.46.45

Staré podlahy byly odstraněny a namísto toho byly instalovány nové podlahy z tvrdého dřeva.