Chytrá finta, jak docílit, aby lednička spotřebovávala méně elektřiny. A to i přes to, že je neustále zapnutá

V dnešní době lidé přemýšlejí, jak co nejvíce ušetřit. Je to především kvůli tomu, že ceny všeho jdou strmě nahoru a lidé si dost věcí nemohou dovolit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pro většinu lidí bude asi platit to, že místnost, která v jejich domácnosti spotřebovává nejvíce energie, je kuchyň. Nachází se v ní totiž lednice, varná deska, trouba, u někoho dokonce i pračka se sušičkou. A z toho důvodu se vám určitě bude hodit tento jednoduchý trik, který vám pomůže ušetřit peníze za energii.

Jak může lednička spotřebovávat méně energie?

Lednička je velký domácí spotřebič, který v domácnosti logicky spotřebovává nejvíce energie. Je to z toho důvodu, že je napojena na elektřinu 24 hodin denně. V zimních měsících to ale může být docela problém. Může vám totiž docela výrazně zvýšit účet za elektřinu. Ale nebojte, existují způsoby, jak její spotřebu snížit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aby se vám podařilo tyto náklady snížit, je třeba především nastavit ledničku na správnou teplotu. To znamená, že by lednička měla mít ideálně 6 stupňů a v mrazáku by mělo být přibližně -18 stupňů. S každým dalším 1 stupněm, o nějž se teplota ledničky sníží, se její spotřeba energie zvýší o celých 5 %.

A co s mrazákem?

Co se týče mrazáku, rozhodně by se vám uvnitř neměl vytvořit led. I pouhá milimetrová vrstva ledu snižuje účinnost zařízení, takže se spotřebuje více energie. A pokud vyměníte svoji starou lednici za novou s označením A+++, můžete výrazně snížit účet za elektřinu. Také zkuste zvážit, jestli potřebujete opravdu tak velkou lednici, nebo by vám stačila i menší.

Jak velkou ledničku máte doma?

Zdroj: Energuide
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj z červené řepy sníží krevní tlak a dodá tělu potřebné vitamíny
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Průlom v moderní medicíně: Doktoři nahradili část čelisti chlapce kouskem jeho nohy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství