Pavouci nemohou citron ani cítit. Stačí ho dát na riziková místa a vyhnou se domácnosti obloukem

Pokud vás trápí přítomnost pavouků v domácnosti, nemusíte platit za drahé profesionální služby. Skvěle vám postačí vyzkoušet tento jednoduchý trik.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pavouci jsou pro mnoho lidí jednou z největších nočních můr. Obzvlášť, pokud se objeví uvnitř jejich domácnosti. Často se však stává, zejména během chladnějších měsíců, že se tito tvorové dostanou skrze malé díry do domácnosti a usadí se na všech možných místech, která jim to dovolí. Naštěstí však nemusíte volat profesionála nebo používat drahé chemické prostředky (které je nemilosrdně zahubí), abyste se jich zbavili. Postačí vám totiž vyzkoušet tento jednoduchý přírodní trik, který je bez námahy a bezbolestně vyžene ven. 

Pavouci v domácnosti

Není žádnou náhodou, že se během chladnějšího období začíná v mnoha domácnostech objevovat čím dál více pavouků. Počátek září je totiž obdobím jejich páření, během kterého se potřebují schovat na bezpečná místa, aby mohli přivést na svět svá mláďata. Ta však mají tendenci v teplejších domovech zůstávat, aby se vyhnula chladnému počasí a potenciálnímu zamrznutí či jiným hrozbám. Pokud se tedy tito tvorové nachází i u vás a chcete se jich zbavit, můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik, který je zcela přirozeně vyžene ven.

Stačí použít obyčejný citron

Nemusíte používat drahé chemické prostředky nebo volat odborníka, abyste vyhnali pavouky ze své domácnosti. Tímto způsobem je akorát nemilosrdně zahubíte nebo zbytečně utratíte mnoho peněz, přičemž se může stát, že se ve výsledku stejně začnou vracet. Naštěstí však existuje velmi jednoduchý způsob, jak se tomuto nepříjemnému problému vyvarovat, a to zcela přirozeným a bezbolestným způsobem – pomocí obyčejného citronu. Toto levné ovoce totiž obsahuje silné aromatické látky, které pavouci nemohou cítit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Způsob, jakým citron použít, je navíc velmi jednoduchý. Stačí jej nakrájet na malé plátky a ty poté položit na okenní parapety, police s knihami a noční stolky, abyste zajistili, že se k těmto místům již nikdy více nepřiblíží. Stejně tak vám však mohou pomoci čisticí prostředky či jiné přípravky s vůní citronu. Stačí jimi postříkat všechna zákoutí nebo jiná místa ve vaší domácnosti, která rádi navštěvují a často se v nich pohybují. Popřípadě pak můžete také smíchat 20 kapek citronové šťávy s půl litrem vody a postříkat jimi všechna vlhká místa. 

Účinek citrusové vůně 

Citrusové vůně jsou pro pavouky a mnoho dalších drobných živočichů, včetně hmyzu a brouků, odrazujícím faktorem. Pokud je tedy ucítí, okamžitě se otočí a budou hledat jiné místo, ve kterém se budou moci bezpečně ukrýt. Stačí proto přinést tuto vůni do každého temného či vlhkého zákoutí vaší domácnosti a budete moci spát mnohem klidněji, protože do něj již žádný vetřelec nezavítá. Jedná se o mnohem účinnější a zároveň milosrdnější způsob, jak se zbavit všech těchto drobných parazitů jednou provždy.

Tuto metodu pak také můžete použít i v létě, kdy se začínají zahrady a balkony plnit nepříjemnými komáry. Silná vůně je odradí stejně, jako ostatní hmyz, a vy se tak vyhnete bolavým štípancům a hlasitému bzučení.

Jak se tento jednoduchý trik osvědčil vám?

Zdroj: Joy
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky