150 let starou pirátskou loď pověsili na strom a upravili ji na unikátní bydlení. Něco takového jinde ve světě nenajdete

Domečky zvané Treehouse jsou stavení na stromech, které lidé postavili pomocí vlastních sil. Tento úžasný projekt vám však vyrazí dech.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Pokud si u vás získaly projekty typu Treehouse obdiv, toto stavení, které vybudovali novozélandští nadšenci do obnovitelných zdrojů z Tanglewood Retreat, vás dozajista uchvátí –⁠ jako základ pro jeho vybudování totiž použili 150 let starou pirátskou loď. Ta je nyní zrenovovaná v nádherný ubytovací prostor, kterého se lidé nemohou nabažit. Níže se můžete podívat na nádherné fotografie.

Lidé touží po originálním zážizku

Kouzlo domků v korunách stromů spočívá v tom, že si je můžete postavit přesně podle svých představ. Pokud navíc takový projekt chcete vytvořit pro to, abyste jej mohli pronajímat, tak určitě uděláte nejlépe, když vytvoříte něco jedinečného. Lidé v současné době hledají originální ubytováníkteré jim krom střechy nad hlavou nabídnou také nezapomenutelný zážitek, a to ať to stojí, co to stojí. A právě tento novozélandský Treehouse, který byl postaven ze 150 let staré plachetnice, je toho skvělým příkladem. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures

Tanglewood je ekologické útočiště, které se nachází na venkově v Aucklandu. Majitelé toto místo ovšem navrhli tak, aby k jeho vzniku byly použity pouze obnovitelné zdroje, a to především dřevo. Lidé si však toto místo oblíbili především proto, že zde mohou nejen odpočívat, ale také že si zde mohou vybrat z mnoho typů ubytování, z nichž každé nabízí jedinečný vzhled a zážitek. Jeden domek však v této oblasti naprosto vyčnívá – nejde totiž pouze o několik kusů dřeva, které bylo spojeno dohromady, ale o 150 let starou pirátskou loď. 

Pirátská zážitek v korunách stromů 

Tento domek na stromě je nádherným příkladem lidské kreativity a inteligence. Nejedná se však pouze o jen tak obyčejný Treehouse –⁠ zdroje, ze kterých byl postaven, patří 150 let staré pirátské plachetnici. Tento projekt byl zrealizován v rámci vzdělávacího workshopu, kdy jej novozélandští nadšenci ručně vytvarovali do současné podoby, a jak můžete vidět na fotografiích, dekorativní prvky tvoří například stěny z lahví nebo autentické sochy po celém exteriéru.

Když vstoupíte dovnitř domku, můžete se těšit na například na točité schodiště, hnízdo pro vrány v podkroví, které majitelé vyrobili ze sudů na víno, a tajnou skrýš s rumem –⁠ prostě ráj pro všechny dospělé. Vzhledem však k tomu, že si v domku neuvaříte a nezajdete na záchod, je během pobytu navíc k dispozici ekologická budova s kompostovacími toaletami a skvěle vybavená společná kuchyně. Je to opravdu místo, kde můžete nechat veškerý stres za sebou.

Kolik dní byste se chtěli plavit v korunách stromů vy? 

Zdroj: Livingbiginatinyhouse

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Ve 24 letech se provdala za muže, který je o 13 let starší než její dědeček. Jsou šťastní a připravení založit rodinu
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat