Letos se obejdete bez malování. Skvrny na omítce (včetně mastných fleků) odstraníte za pár korun a nikdo nic nepozná

Pokud vás děsí, že budete muset letos zase malovat, můžete být úplně v klidu. Protože existují metody, jak skvrny ze zdí odstranit i jinak.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Bohužel je velmi pravděpodobné, že minimálně jednou do roka je třeba vymalovat nějakou stěnu. Je to především z toho důvodu, že mnohdy se určitou nehodou stěna ušpiní anebo vám ji pomalují vaše děti. V takovém případě mnoho lidí hned sáhne po barvě, kterou celou stěnu vymalují. To ale není vůbec levná záležitost. Naštěstí tu jsou pro vás tyto rady, díky kterým budete moct malování odložit.

Tužka nebo pastelka

Zná to asi každý – když je najednou živé dítě úplně zticha, nikdy to neznamená nic dobrého. Často k němu totiž přijdete a vidíte, jak drží v ruce pastelku a maluje po zdech. Pokud dítě použilo jemné barvy nebo obyčejnou tužku, zkuste na tahy přiložit gumu a zlehka jeho výtvory vymazat. Vždy ale používejte čistou gumu, jinak skvrna bude ještě větší.

Pokud však vaše dítě použilo voskovky či dokonce křídy, které gumou rozhodně nevymažete, vezměte houbičku a namočte ji. Potom ji vyždímejte a skvrny opatrně odstraňte ze stěny. No a pokud nepomůže ani to, asi bude třeba buď zavolat profesionála, či skvrny a stěnu zkrátka zamalovat svépomocí.

Skvrny od bot nebo škrábance

Každá stěna se velmi pravděpodobně časem ušpiní. Může to být například v okolí vypínačů či prostor za postelí nebo u stěny za botníkem. Také ale například u zdi, která je v blízkosti pracovního stolu. Pořiďte si speciální houbičku, která vypadá úplně stejně, jako houbička na nádobí, jen s tím rozdílem, že je bílá. Navlhčete ji a špinavou stěnu s ní setřete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mastné fleky

Smíchejte půl šálku octa, čtvrt šálku jedlé sody a libovolný odmašťovač. Tuto směs si potom rozpusťte ve 3 litrech vody. Nalijte do rozprašovače a nastříkejte na ušpiněné místo. Poté ihned utřete čistým, suchým a především savým ručníkem. Pokud chcete odstranit mastnou skvrnu, můžete zkusit i kukuřičný škrob nasypaný na mokrý hadřík.

Jak se zbavujete skvrn na zdech vy?

Zdroj: ThisOldHouse

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali