Koupili dvě 300 let trouchnivějící chaty na rozpad a udělali z nich útulné bydlení pro rodinu. Proměna vyrazí dech

Vybudovali úchvatné bydlení pro rodinu. Ze dvou starých domů se jim povedlo udělat krásné a útulné místo doplněné o moderní prvky.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Polly Eltes
                   

Majitelé spojili dvě staré chaty, a vytvořili tak krásné moderně vybavené bydlení pro celou rodinu. Život na vesnici vyhovuje majitelce i jejímu manželovi. Zůstali stále v Cotswold, ale vlastně bydlí i ve stejné ulici a doslova se přestěhovali jen o dům dál, kde si vybudovali bydlení svých snů.

Dvě nemovitosti na prodej

Cotswold se nachází jen hodinu jízdy od Londýna. Občanská vybavenost vesnice je skvělá, našli byste zde obchody i hospody. Když zjistily, že obě nemovitosti jsou na prodej, nemohli si to nechat ujít. Majitel v této vesnici trávil svoje dětství, žil zde jeho dědeček, vzpomínal, jak v tomto domě sledovali korunovaci královny, protože to byl jediný dům, kde měli televizi.

Původně neplánovali ani v jednom z domů bydlet. Chtěli je jen zrekonstruovat a prodat. Nakonec ale majitelka otěhotněla a uvědomili si, že budou potřebovat více prostoru, a tak nakonec chaty zrekonstruovali, propojili v jeden velký dům a přestěhovali se tam.

Rekonstrukce obou chat

Naštěstí majitel domu vlastní stavební společnost, takže rekonstrukce byla snadná, a mohli si tak vytvořit svůj vysněný domov. Nejdříve se nastěhovali do jedné z budov, kde bylo ústřední topení a veškeré vybavení. Druhou budovu bylo nutné celou předělat. Byly zde nízké stropy, hliněná podlaha a žádné topení.

Stavební a bourací práce

První velkou stavební prací bylo rozšíření domu o přístavbu, kde se nachází kuchyně a technická místnost. Původně byl dům situován do pravého úhlu, ale pár chtěl vytvořit dům ve tvaru U s velkým nádvořím. Dělicí stěna mezi domy byla mohutná a kamenná a dalo trochu víc práce ji zbourat. Nakonec se to ale podařilo a veškerý materiál z této stěny byl použitý na stavbu domku u bazénu.

Nová kuchyňská linka

Před pár lety instalovali novou kuchyň. Ta původní byla velmi kuriózní, a tak chtěli vytvořit raději něco nadčasového a moderního. Nyní je kuchyň minimalistická, jednoduchá a vybavená moderním zařízením. Kuchyně je umístěná v přístavku, je situována s výhledem na dvůr a na bazén, takže majitelka může v klidu vařit a sledovat děti na dvoře.

Schodiště a centrální budova

Z domu bylo odstraněno původní schodiště a bylo nahrazeno novým. To je umístěno v centrální budově, která spojila obě chaty. Ve spojovací budově se nachází velký obývací pokoj. Kruhový dubový rám schodiště byl vyroben ve Walesu. Schodiště bylo doplněno zakřivenými okny, které je krásně doplňují.

Nová výmalba domu

Původně byl dům ve francouzském stylu, ale postupem času došli majitelé k závěru, že to chce změnu. Chtěli něco jednoduchého a čistého, snadného na údržbu. Majitelka má ráda, když je dům útulný a přívětivý. V obývacím pokoji použila koberce s různými texturami a vše doladila doplňky.

Moderní vybavení domu

I přesto, že je dům starý, má mnoho moderních vychytávek a krásných doplňků. Moderní osvětlovací systém Rako, který je ideální pro venkovské obydlí, nebo také podlahové topení. Staré a přesto moderní bydlení zkrátka nemá chybu a hlavně je vybudované podle potřeb a přání majitelů.

Zdroj: IdealHome

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali