Obyčejné šampóny mají řadu nevídaných využití v domácnosti. Bez námahy nahradí speciální čistící prostředky a ušetří tisíce korun

Možná i vaše babička nebo maminka kupuje a používá ten nejlevnější kopřivový šampón z drogerie, ten má však mnohem větší škálu využití, než jste si mysleli.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Také máte doma nepřeberné množství čisticích prostředků na nejrůznější povrchy? Spoustu z nich dokáže alespoň zčásti nahradit přípravek, od něhož byste to nejspíše nečekali. Je jím ten nejlevnější šampón, který je možné u nás koupit. Často ho naleznete v regálech malých obchodů se smíšeným zbožím v kopřivovém nebo březovém provedení.
Výborná náhrada okeny

Díky efektivnímu způsobu zbavování se mastnoty je takový levný šampón skvělým přípravkem na čištění oken. Pokud ho do kyblíku nedáte velké množství, neměl by ani zanechávat šmouhy. Jediné, co tak musíte udělat, je umýt okna šamponovou vodou a následně je lehce utřít suchým hadrem. Není potřeba je pracně leštit, což vám ušetří spoustu času a práce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vaše okna se budou dokonale lesknout.

Zbaví vás nejrůznějších skvrn

Takovýto přípravek dokáže uvolnit i ty nejsilněji vpité nečistoty, ať už jsou od kávy, bláta, trávy nebo dokonce od smůly. Stačí nanést trochu šampónu na špinavé místo, nechat chvíli působit a poté mokrým hadříkem lehce přejíždět po skvrně. Můžete takto uvolnit i ty nejhorší nečistoty před tím, než dáte textil do pračky, která se postará o zbytek.

Podobně vyleští i lak auta

Umýváte svůj vůz často a chcete, aby se opravdu leskl? Možná za tímto účelem kupujete drahé přípravky, které jsou šetrné k laku, ale přitom ho dokážou efektivně vyčistit. Stejně dobře přitom působí i ten nejlevnější šampón na vlasy. Díky jeho skvělému odmašťovacímu efektu a čisticí síle zbaví auto vší špíny a zanechá po sobě jen lesknoucí se karoserii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podobný účinek jako u oken bude mít šampón i na lak auta.

Lepší než repelent

Ať už v létě zaháníte dotěrný hmyz kupovanými spreji, svíčkami, citronelou nebo jiným způsobem, většinou jde o poměrně drahé chemické přípravky, jejichž efektivita může kolísat. Zkuste namísto toho smíchat tento levný šampón s olivovým olejem a octem ve stejném poměru (od každého ideálně 1 dcl) a natřete ho nebo ho rozprašovačem nastříkejte na sebe nebo na věci v blízkém okolí.

Zdroj: Money Aware

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 727 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?