Tchyně má celé léto na okně plátky okurky. Možná to zní hloupě, ale je to ten nejlepší objev za poslední roky

Možná se vám bude zdát, že dávat plátek okurky do okna je opravdový nesmysl. Ale ono to má svůj důvod, který vás překvapí.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Léto už je konečně tady a to znamená, že začíná sezóna všech různých druhů zeleniny a ovoce. A do toho samozřejmě patří i okurky, které jsou teď v létě mnohem chutnější než v jiných obdobích roku. Ale věděli jste o tom, že je nemusíte používat jen v kuchyni do pokrmů? Jakmile jednou vyzkoušíte dát plátek okurky do okna, budete to potom dělat neustále. Nevěříte?

Hmyz dokáže být velmi otravný

Pokud stále dumáte nad tím, k čemu může být dobrý plátek okurky v okně, a myslíte si, že je to pořádný nesmysl, už nemusíte. Určitě se i vám v létě stává, že máte byt plný much a komárů i přesto, že v okně máte sítě. To je zkrátka veliká nepříjemnost léta, se kterou se zdá, že se nedá nic dělat. Pokud nechcete, aby vám dělal tento hmyz společnost, zalíbí se vám plátek okurky v okně.

Asi totiž není nic horšího, než když ležíte na gauči, díváte se na televizi a kolem hlavy vám neustále bzučí nějaká moucha, nebo v tom horším případě komár. Samozřejmě, že si můžete koupit repelent do zásuvky, ale ten obsahuje tolik chemikálií, že tím riskujete svoje zdraví. A to tedy rozhodně nechcete. Ve většině případů stejně funguje jen pár hodin a pak ho můžete vyhodit.

Velmi účinná vychytávka

Pokud si ceníte svého zdraví, tak po žádném podobném repelentu nikdy ani nesáhnete a budete hledat přírodnější řešení. A tuto vychytávku s okurkou používaly už i vaše babičky. Je stejně účinná jako jakýkoliv repelent, který koupíte v obchodě. Dost možná ještě víc. Jednoduše si okurku nakrájejte na plátky a potom je dejte na parapet k oknu, k odpadkovému koši, zkrátka všude, kde se objevují mouchy a komáři.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vůně okurky totiž mouchy, komáry i malé mušky velmi odpuzuje, a tak se budou držet dál od vašeho bytu. A to je přece jen něco, co opravdu stojí za to vyzkoušet. Okurku má doma snad úplně každý a vytvoření tohoto repelentu vám nebude trvat déle než pár sekund. A vy si můžete začít užívat léto bez otravného hmyzu. Tak co, zkusíte to?

Jak proti hmyzu bojujete vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali