Dvojice českých architektů ohromila trh novými mobilními domky s minimálními náklady a maximální svobodou

Každý občas zatouží utéct od okolního světa, ale ne vždy je snadné najít to správné ubytování. S mobilním domkem Mobile Hut je to možné.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Mobile Hut
                   

Architekti Jan Gabriel a Jakub Vlček měli hned na začátku jasný záměr. Vytvořit soběstačný domek na kolech, který bude plnit funkci domova a kde se budete cítit útulně. Vytvořili dvě verze mobilních domů. První je plně soběstačný domek, který je vhodný například pro umístění na zahradě, nepočítá se s častým přesouváním a je zde možnost připojení na sítě. Druhá verze domku může být umístěna kamkoliv. Na odlehlých místech, u jezer a všude tam, kde nenaruší prostředí nebo přírodu.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Mobile Hut

Zrodil se nápad

Na počátku všeho byl sen cestovatele a klienta Jana a Jakuba, který toužil po jednoduchém a funkčním příbytku na svých cestách. Zanedlouho vznikl dům na kolech Mobile Hut, který plní všechny požadavky pro praktické, funkční a útulné bydlení s minimálními náklady a maximální svobodou.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Mobile Hut

Výbornou volbou povrchové úpravy se stal hliníkový plech, který tvoří plášť domku a hlavní výhodou je jeho životnost a malá váha. Velkou předností je naprostá soběstačnost domku. Pokud je umístěn v blízkosti vodního zdroje, pomocí filtrů je dostupná užitková voda. Pokud se rozhodnete s domkem přemístit, nepřekvapí vás ani silnější vítr a na místě můžete začít bydlet už za 10 minut. Teleskopické nohy vyrovnají povrch, pokud je to potřeba, a výklopná terasa nabízí možnost posezení s dokonalým výhledem.

Mobilní domek Mobil Hut

Celý interiér je světlý, vkusně a prakticky zařízený a místnost vůbec nepůsobí stísněným dojmem. V nepříliš příznivém počasí domek během chvilky zahřejí kamna a vytvoří romantickou atmosféru. Kuchyně má všechno, co můžete potřebovat pro přípravu vynikající snídaně. Skrývá mnoho úložného prostotu, a můžete si dokonce zvolit verzi s vestavěnou myčkou. Velký dřevěný stůl je možné vyklopit na stěnu, a nabízí tak další prostor. V ložnici v podkoroví je umístěno velké okno s výhledem na hvězdy.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Mobile Hut

Zájemci o tento mobilní domek jsou nejrůznější typy lidí. Cena domku se pohybuje v průměru okolo milionu korun a zahrnuje veškeré vybavení, a dokonce i vyřízení registrace vozidla. Cena domu je ale kalkulována individuálně dle požadavků klienta. Náklady jsou velmi nízké. V základní verzi do 2 000 Kč měsíčně, což zahrnuje elektřinu, vodu a odpad a u soběstačné verze do 1 000 Kč měsíčně za plyn. Obrovským benefitem je fakt, že nepotřebujete vyřizovat žádné stavební povolení a svůj domek si můžete umístit na vaše místo snů.

Zdroj: Mobile Hut

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali