Dřevo bude hořet několikanásobně déle: Češi objevili revoluční způsob, jak ušetřit na vytápění

Pokud musíte doma topit dřevem, určitě také často přemýšlíte, jak při jeho spotřebě ušetřit co nejvíce peněz. Tento trik vám skvěle pomůže.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

S příchodem podzimu postupně klesá teplota a mnoho lidí musí začít topit ve svých krbech nebo kamnech, aby doma nemrzli. V současné době však cena dřeva a jiných paliv neustále stoupá, což nutí většinu domácnosti zvažovat, jak ušetřit při jejich spotřebě co nejvíce peněz. Naštěstí však existuje jednoduchý trik od kutilů z vesnic, jak udržet ve svém domě stále stejnou teplotu, ale ušetřit spoustu peněz a drahého dřeva. Níže vám prozradíme, jak na to. 

Jak ušetřit za dřevo a udržet svůj domov v teple 

S příchodem podzimu postupně klesá teplota a začínají se dostavovat první mrazíky. Většina lidí proto v tomto období na nic nečeká a začíná topit ve svých krbech či kamnech, aby se zahřáli a nebyla jim doma zima. Nesprávné vytápění se však může velmi snadno odrazit na jejich účtech, což může být v současné době, kdy téměř všechny ceny paliv neustále stoupají, velmi nepříjemné. Proto většina osob, které se samy starají o teplo ve své domácnosti, nesní o ničem jiném než jak ušetřit za drahé dřevo.

Naštěstí však existuje velmi jednoduchý trik, díky kterému bude dřevo mnohem déle hořet, což vám pomůže ušetřit mnoho peněz, a to aniž by se to odrazilo na teplotě ve vaší domácnosti. Prvním pravidlem je především správné ukládání dřeva – zkušení kutilové ví, že čím těsněji jsou polena naskládána, tím méně vzduchu jimi prochází. Mezery mezi špalky by proto měly být minimální, protože v opačném případě dřevo mnohem rychleji shoří a vy budete nuceni jej neustále doplňovat. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším pravidlem je dávat při skládání dřeva do kotle na dno ty největší kusy, na ně poté menší kusy a takto pokračovat, dokud se nedostanete k třískám nahoře. Poté, co budete mít hotovo, můžete přejít k podpalování, které by se mělo provádět shora. Díky této metodě se proces hoření prodlouží a dům se začne mnohem rychleji zahřívat. Malé větvičky se totiž rychle rozhoří a poskytnou vysokou teplotu, přičemž velké palivové dřevo na dně zajistí maximální účinnost.

Jakým způsobem se snažíte ušetřit za palivo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články