Do dřezu se špinavým nádobím se vyplatí vhodit sáček černého čaje. Zaschlé jídlo a tuk se rozpustí samy

Mastné nádobí dokáže pořádně potrápit. K dokonale umytým hrncům i příborům vám pomůže běžně dostupná ingredience – černý čaj.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud jde o mytí nádobí, lidé se dělí na dvě skupiny. Jedni hned po jídle běží ke dřezu a rychle odstraňují zbytky jídla a smývají mastnotu z talířů a příborů. Druhou skupinu tvoří línější lidé, kterým se nechce zápasit se špinavým nádobím ihned po jídle. Všechno nádobí proto dávají do dřezu, jeho množství se nebezpečně zvyšuje a zbytky jídla zasychají na povrchu hrnců či talířů. Pokud patříte k druhé skupině, snadný trik vám pomůže se s mastným nádobím vypořádat.

Na zaschlé zbytky s pomocí čaje

Posnídali jste mimo jiné také černý čaj? Výborně! Ponechte si použité čajové sáčky někde stranou, později to určitě oceníte. Až vás večer hromada nádobí donutí k jejímu umytí, zkuste následující: Nádobí ve dřezu nechte, napusťte horkou vodu a do ní vložte použité čajové sáčky, potom se obrňte troškou trpělivosti a vyčkejte 8 hodin. Po této době zbytky jídla změknou a tuk snadno sleze z povrchu nádobí. Zkuste tedy pro příště čajové sáčky nevyhazovat.

Čaj vyřeší problémy v domácnosti

Pokud máte až moc použitých čajových sáčků, nemusíte je všechny využít na mytí nádobí, najdou uplatnění i jinde v domácnosti. Čaj navrátí lesk dřevěnému nábytku. Vylouhujte ho dvakrát, získáte slabý roztok, který hadříkem naneste na dřevěný nábytek. Dřevo se bude během chvilky krásně lesknout. Černý čaj má schopnost pohlcovat pach. Pokud se z vaší lednice line nepříjemný zápach, umístěte do ní misku s několika čajovými sáčky, ty si s nelibou vůní hravě poradí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Černý čaj pečuje o krásu

Nečekané využití má čaj i v péči o tělo a tvář. Co takhle chladivý obklad na oči? Čajové sáčky umístěte do lednice a potom je na několik minut přiložte na oči. Čaj zmenší otok okolo očí a kruhy pod nimi. Stejně pomůže v létě se spálenou pokožkou nebo hmyzím štípnutím. Tmavovlásky využijí černý čaj v péči o vlasy. Po umytí vlasů je stačí opláchnout dvakrát vylouhovaným čajem, budou se potom krásně lesknout. Světlovláskám prokáže stejnou službu heřmánkový čaj.

Jak využíváte použité čajové sáčky?

Zdroj: TheKitchn
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Narecki

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky