Opuštěný bungalov v hornickém městě je k mání za hubičku. Je s ním ale spojen jeden výrazný problém

Bungalov na pomezí hornického města zasazený do nádherné krajiny je na prodej. I přes řadu kladů má ovšem jeden velmi nebezpečný zápor.

i Zdroj fotografie: S vědomím Greg Martin
i Zdroj fotografie: S vědomím Greg Martin
i Zdroj fotografie: S vědomím Greg Martin
i Zdroj fotografie: S vědomím Greg Martin
i Zdroj fotografie: S vědomím Greg Martin
i Zdroj fotografie: S vědomím Greg Martin
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Tento opuštěný dům je postaven na důlních šachtách, projevuje se v něm rapidní pokles, a tak nejspíše půjde k zemi a bude přestavěn. Nese jméno po původním dolu Pednandrea, najdete v něm několik zajímavých drobností, včetně dětského klavíru. Jde o obrovskou analogii k zásuvkám plným starých věcí, kterých se zbavují senioři, než se odstěhují na Floridu. Pravděpodobně byl postaven v 60. letech a má hned 4 ložnice.

Dům, garáž i dílna

Je obklopen několika dalšími budovami, včetně dílny. V ní se nachází staré nástroje, ponechané přesně tak, jak je tam nechal původní majitel. Dlouhodobý pán domu zemřel v srpnu roku 2019. Momentální majitel se ho rozhodl prodat poté, co došel k závěru, že nemá prostředky na jeho nákladnou rekonstrukci. Uvnitř i venku jsou přímo sloupy opuštěných věcí. Podobně vypadá šikmá střecha, další důsledek propadání se celého domu.

iZdroj fotografie: S vědomím Greg Martin

Realitní agenti konstatovali, že dům je nejvhodnější pro investora, který ho bude moci zbourat, zpevnit a postavit znovu. Uvnitř se zastavil čas, přestože země pod domem se třásla rozhodně nejen symbolicky. Redruth byl v 18. století jednou z největších a nejbohatších důlních oblastí v celé Británii, jeho populace markantně vzrostla. Kolem se nacházelo mnoho měděných ložisek, což bylo třeba pro výrobu mosazi.

Vzestup a úpadek těžby

Mosaz byla zcela zásadním kovem během průmyslové revoluce. Těžba zde však koncem 19. století zaznamenala silný pokles, protože Británii se začalo vyplácet měď importovat. Za tímto domem se tyčí zbytky kdysi slavného dolu Pednandrea. V kuchyni najdete dětský klavír, elegantně stojící mezi lednicí a vařičem. Dílna vypadá jako rozdělaná stavba, kde se po celé roky nic nepohnulo a nikdo nic nepoužil.

iZdroj fotografie: S vědomím Greg Martin

Dokonce i umělý papoušek na svůj osud zcela rezignoval, ale nejde zdaleka o jedinou podivnost uvnitř domu. Najdete zde i vycpané ptáky, kteří rozhodně pamatují lepší časy. Web EweMove konkrétně uvádí, že: Parcela nabízí mnoho prostoru pro další vývoj díky své velikosti a umístění, pokud budou opatřena nezbytná povolení. Najdete zde mnoho hospodářských budov, hodně prostoru, a dokonce i garáž s montážní jámou.“

Krásné místo, budoucnost neznámá

Zaprášená dílna je od posledního použití zcela nedotčená. Je zde spousta pohozených a rozptýlených nástrojů, jejichž osudem je prodej nebo likvidace. Na místě je i opuštěný kroužek na klíče s přívěskem námořníka. Hodiny na půdě se dávno zastavily, zatímco pod nimi se pomalu hýbe půda.

Své k domu řekla také Rebecca Stoneman, místní realitní agentka: „Je to krásná a velká parcela přímo v centru Redruthu. Výhled je přímo okouzlující, na trvalý domov by to bylo opravdu nádherné místo. Pro město je to příliš velké sousto, takže by bylo super, kdyby to mohlo zůstat v tomto stavu. Očividně s tím bude ale potřeba něco provést, což je hrozně smutné.“

S jakým nejrizikovějším domem jste se zatím setkali?

Zdroj: DailyMail

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Posilovač imunity česnek funguje jako antibiotikum, dokonce sníží i cholesterol
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Do nemocnice šel kvůli mírné horečce, ale nakonec z ní odešel bez ruky a nohy. Jeho organismus tak reagoval na infekci
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla