Bobkový list na radiátoru hravě nahradí drahé osvěžovače. Poté se ještě může zapálit

Bobkové listy nabízí řadu užitečných přínosů nejen pro svět gastronomie, ale také pro lidské zdraví. Kromě toho dokáží rozvonět celou vaši domácnost.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pravděpodobně každý má rád příjemně vonící domácnost, a to zejména během zimních měsíců. Stále více lidí se však v dnešní době snaží vyhýbat syntetickým parfémům a jiným aromatům do domácnosti, které jsou nejen drahé, ale také mohou vyvolávat mnoho alergií a dalších nežádoucích problémů. Naštěstí však existuje mnohem levnější alternativa, která má navíc velmi pozitivní vliv na lidské zdraví – bobkové listy. Níže se proto dozvíte, proč byste tuto oblíbenou ingredienci měli pokládat v zimě na svůj radiátor.

Prostředky pro svěží domácnost 

Se současným trendem, kdy se většina lidí obrací k ekologickým a přírodním produktům, se téměř každý den objevují na internetu nové způsoby, jak sebe a svoji domácnost udržet v co nejlepším stavu, a to zcela přirozeným způsobem. Klíčem je obrátit se k přírodě – pokojové spreje, osvěžovače vzduchu a vůně do interiéru sice často slibují, že vám poskytnou pocit pohody a vytvoří ve vašem domově voňavé prostředí, ale pravda je bohužel jinde. Tyto produkty jsou totiž vyráběny ze škodlivých složek, které mohou poškodit váš dýchací systém.

Ve skutečnosti se společnosti, které tyto produkty vyrábí, při propagaci svého podnikání zaměřují spíše na vícesmyslový marketing, a to na úkor všech spotřebitelů. Pokud však chcete, aby váš domov voněl příjemně a vy jste si přitom nijak neublížili, máme pro vás velmi dobrou zprávu. Existuje totiž jeden velmi jednoduchý trik, jak na to (a k tomu své zdraví navíc ještě podpoříte). Stačí položit na radiátor několik kusů bobkového listu.

Bobkové listy na radiátoru 

Když na radiátor ve své domácnosti umístíte několik bobkových listů, jednoduše ji tím během několika minut rozvoníte ve všech místnostech, a to na velmi dlouhou dobu. Stačí zapnout přístroj a počkat, až se zahřeje, poté na něj vložit hrst bobkových listů (můžete je také vložit do nádoby plné vody, která dokáže odolat teplu, a postavit ji přímo na něj). Poté už stačí vyčkat – čím déle budou bobkové listy v kontaktu s teplem, tím výraznější vůni získáte. Kromě toho, že krásně voní, dokáží také neutralizovat nepříjemné pachy

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile vám bobkové listy uschnou, nemusíte je ihned vyhazovat. Pokud zvolíte první způsob, můžete je přendat do sáčku a připravit si z nich lahodný bylinkový čaj, kdykoliv budete chtít. Další metodou, která vám umožní vychutnat si jemnou a uvolňující vůni tohoto oblíbeného koření, je spálit několik listů v nádobě a nechat vůni proniknout do vašeho interiéru. Kouř vám během chvilky provoní celý dům, a navíc vám pomůže navodit pocit relaxace a vnitřní pohody. 

Levné koření, které provoní celou vaši domácnost

Bobkový list je velmi levné koření, které můžete sehnat téměř v každém obchodě s potravinami. Jeho použití vám pomůže provonět celou domácnost, aniž by to znamenalo jakékoliv riziko pro vaše zdraví. Až se tedy budete příště cítit vystresovaní, nevyspalí a plní úzkosti, zapněte radiátory, vyndejte pár bobkových listů a užívejte si jejich blahodárných účinků. Je to navíc naprosto jednoduché, takže si s tím hravě poradí každý kutil či kutilka. 

Jak se bobkové listy osvědčily vám?

Zdroj: DidiDonna
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů