Výzdoba malého prostoru a jak se vyvarovat nejčastějších chyb

Pokud se rádi řídíte radami odborníků, přinášíme vám několik postřehů designérů, kteří se zaměřili na nejčastější chyby při výzdobě malých místností a jiných obdobných prostorů.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Pokud se tedy na tuto činnost chystáte a chcete se nechat inspirovat, podívejte se s námi na níže uvedené postřehy specialistů.
Jdete do bitvy, tak nezapomeňte na strategii

Jako v každém boji, i v tomto potřebujete strategii, abyste uspěli. K výsledku, který bude podle vašich představ a ze kterého budete nadšeni, totiž dospějete jen tehdy, když budete přesně vědět, k jakému účelu bude která část místnosti sloužit a jak je třeba ji k tomuto účelu uzpůsobit. Pomůže vám možná překvapivě geometrie, kdy si pokoj pomyslně rozdělíte na sektory, kdy

  • některý bude určený ke spaní
  • jiný k práci, a
  • další zase k zábavě nebo relaxaci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
I malý interiér může být originální

Zapomeňte na bílou barvu

Bílá barva se hodí pro větší prostory, zatímco malý prostor představuje ideální možnost pojmout netradičně design nejen zdí, ale i stropu. Nebojte se výrazných tapet a sytých barev, které v tomto menším prostoru opravdu vyniknou.

Máte málo prostoru, tak ho příliš nezaplňte

Nemusíte se vyhýbat ani tak velkým kusům, jako spíše přebytku malých a zbytečných věcí, které jen zabírají místo a prostoru opticky ubírají na velikosti a vzdušnosti. Je však zajímavé, že pokud je pokoj sice malý, ale strop je poměrně vysoko, může vyšší kus nábytku zajistit to, že bude návštěvník pokoj vnímat jako větší, protože dominantní kus nábytku odvede pozornost od celkových rozměrů pokoje.

Pokud tento trend zkombinujete s výraznější, tmavší barvou a vhodným osvětlením, nikdo od vás nebude odcházet s tím, že máte malé místnosti.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nebojte se zajímavých kombinací i minimalismu

Dopřejte si luxus

Možná si nemůžete dovolit luxus ve velkém měřítku, ale malý pokoj je pro takové účely naprosto ideální. Můžete si vybrat luxusní tapetu, pokoj vybavit hebkým kobercem s vysokým vlasem a umístit do něj pohodlnou sedačku, třeba i vyrobenou na míru, v níž můžete odpočívat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 268 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?