Jar smíchaný se solí pomůže s úklidem celé koupelny a kuchyně: Funguje na běžnou i odolnou špínu

Když dojde na víkendové čištění koupelny, mnohé ženy jdou do kolen. Není divu. Pokud úklid jen jednou zanedbají, na vaně, sprchovém koutě i toaletě vzniknou usazeniny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pravidelný úklid domácnosti je jediným klíčem k dosažení čistoty. Bohužel na něj není vždycky čas, tudíž se začnou v prostorách koupelny nebo kuchyně vytvářet nečistoty a vodní kámen. Rozhodně nejde o příjemný pohled, protože člověk nikdy neví, kdy k němu domů zavítá návštěva. Buďte pečliví a pravidelnost nepodceňujte. S pomocí zcela obyčejných prostředků se vám bude dobře pracovat, protože spatříte viditelný efekt.

Ne nadarmo je sůl nad zlato

Obyčejná sůl je pro všechny dostupná a používá se především při vaření. Někteří lidé ji však využívají i při jiných úkonech spojených s domácností. Snadno se s ní zbavíte zmrzlých kusů ledu v mrazáku a mastnoty ve dřezu či ji nasypete do vodní lázně, která uleví namoženým nohám. Dnes si však připravíme pastu na čištění snad úplně všeho, co je doma špinavé a postrádá lesk.

Je to jednoduché a účinné

K výrobě všestranného čističe, který nahradí předražené produkty z drogerie, budete potřebovat jen pár cenově zanedbatelných ingrediencí:

  • 1 šálek mycího prostředku,
  • 1 šálek vody,
  • 2 lžíce soli,
  • 1 lžíci jedlé sody.

V nachystané misce smíchejte všechny ingredience a buďte důkladní, protože se musí sůl i soda dokonale rozpustit. Vzniklý mix přemístěte do prázdné nádoby od tekutého mýdla či saponátu.

sůl jako čistič iZdroj fotografie: Pixabay

A hurá na čištění koupelny

Takto připravená hmota vám pomůže odstranit špínu a vodní kámen v koupelně. Nerezovému vybavení navrátí lesk a zbaví ho bakterií. Všechna znečištěná místa potřete směsí se solí a nechte chviličku působit. Nato dle potřeby vydrhněte běžným způsobem. Nic jiného v tom nehledejte.

V kuchyni bude konečně uklizeno

Nemyslete si, že vám hmota poslouží jen v koupelně. Hravě s ní vyčistíte mastnotu usazenou ve dřezu, dokonce i připálené pánve, plechy a hrnce. To vše bez použití extra chemických prostředků. Máte-li doma zašlé příbory, tak je univerzálním čističem vydrhněte. Nebudete věřit vlastním očím, jak budou opět po malé chvíli krásně zářit. Budete na sebe pyšní a návštěvy oslní vaše schopnosti při úklidu.

Jak čistíte koupelnu vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství