Nejlepší způsoby, jak uskladnit potraviny v lednici

Znáte to. Otevřete lednici a než najdete to co potřebujete, trvá to hezky dlouho. Ono mezi krabicemi s mlékem, džusem, vajíčky, sýry, uzeninou, máslem, a kdoví čím dalším, najít to co zrovna hledám, je boj. Kromě toho, že do lednice vniká teplejší vzduch z okolního prostoru, často nevíte, zda vůbec v lednici hledanou potravinu máte. Z těchto i dalších důvodů, je dobré mít v lednici pořádek.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Jednotlivé druhy potravin mít u sebe, po blocích, ty s datem nejkratší doby trvanlivosti vepředu. Existují i pravidla, co kde v lednici skladovat. Tak třeba mléko – vzadu dole. Tam je nejnižší teplota, a stálé klima. Vajíčka dále ode dveří. Máslo, sýry ve dveřích. Zelenina v boxech dle druhů, stejně tak ovoce. Maso, ryby vedle sebe, odděleně od jiných potravin, aby nedošlo ke kontaminaci, a načpění jejich vůní. K uskladnění se vám může hodit několik pomůcek.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Každá potravina mé své místo

Sady skleněných nádob 

Tyto nádoby využijte pro aromatické, a snadno se kazící potraviny. Jednak do nich vidíte, aniž byste je otvírali, a případný pach zůstane uvnitř. Navíc si můžete každou nádobu popsat, takže máte přehled, co jste kdy nakoupili. Lze je také lehce umývat i v myčce.

Košíky na nebalené potraviny

Jsou určené hlavně pro uskladnění ovoce, zeleniny, a větších kusů. Může k nim vzduch, čímž nedochází tolik k jejich kažení. A velmi lehce odhalíte kusy, které je třeba z důvodu hniloby vyhodit. Jejich čištění je také velmi snadné.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pozor na rozdílné teploty

Opakovaně použitelné sáčky na potraviny

Jsou mnohem ekologičtější než jednorázové sáčky. Jsou uzavíratelné, takže i zbytky nesnědeného jídla v nich lze uchovávat. Navíc je můžete vložit do mikrovlnné nebo i teplovzdušné trouby a jídlo v nich ohřát, aniž byste použili další nádobí. Pak je následně umyjete a můžete znovu použít. Vydrží vám i několik let.

Omyvatelné vodotěsné podložky

Ty vám poslouží k tomu, aby jste po každém vylití, či vysypání nějaké potraviny museli čistit celou lednici. Jednoduše podložky vyjmete, umyjete a vrátíte zpět do lednice. Navíc brání růstu bakterií, a tím i zápachu v lednici. Udržovat v lednici čisto a pořádek znamená méně zkažených a vyhozených potravin. To šetří hlavně vaši peněženku. K tomu slouží i pohlcovače pachů a vlhkosti, které jednoduše umístíte do lednice. Můžete do nich přidat jedlou sodu, která zvýší jejich účinnost, právě pohlcováním pachů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 298 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?