Nebezpečné důsledky přítomnosti umělých květin v domácnosti

Umělé květiny jsou praktické a mohou být i velmi krásné, dokáží dokonale imitovat skutečnou rostlinu. Ale měli byste vědět, že mít je doma může být nebezpečné.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro umístění umělých květin do bytu existuje mnoho argumentů. Nevadnou, neuschnou, nevyžadují péči, mohou být ve stínu i na slunci, nezpůsobují alergie. Ovšem výzdoba umělými květy má i svoje negativa. Z pohledu chemického i esoterického, umělým květinám byste se měli raději vyhnout.
Negativní energie

Živé rostliny jsou obklopeny pozitivním biopolem, které dokáže zpracovávat negativní zprávy, absorbovat je. Mají tak díky tomu pozitivní vliv na pohodu lidí. Mrtvé květiny jsou naopak z tohoto pohledu neutrální a vlastní energii nemají. Stejně jako většina ostatních neživých objektů akumulují negativní emise, a pak absorbovanou energii vracejí zpět do okolí. Účinek umělých květin je prý obzvláště nebezpečný v ložnici. Pokud máte tedy partnerské problémy a nedorozumění se prohlubuje, zkuste takové dekorace odstranit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Oheň a voda mohou různé negativní účinky neutralizovat. Pokud se tedy z nějakého důvodu nechcete s neživými květinami rozloučit, je nejlepší umístit je do kuchyně nebo koupelny. Energie ohně a tekoucí vody negativní energie ničí. Ovšem pozor. Takové květiny nelze umístit na toaletu, i když je zde také tekoucí voda. Předpokládá se totiž, že v tomto případě by se negativní energie znásobily tak moc, že by se naopak rozšířily do celého domu.

Toxiny

Nebezpečí plastových výrobků, zejména čínských, jsou obecně dobře známa. Jasné barvy, přitažlivý vzhled, levná cena jsou silnými argumenty ve prospěch takových nákupů. Ovšem je třeba pamatovat na to, že toxické látky, které jsou součástí mnohých plastů, se mohou odpařovat a způsobit závažné alergie a další zdravotní potíže. Toxické jsou ovšem také látkové květiny, nejen ty plastové. Kromě toho během přepravy a skladování v obchodě absorbují tyto vnitřní dekorace další část nečistot. Po zakoupení je třeba je řádně vyčistit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Falešné emoce

Plastové věnce, umělé květy a větve se často dávají na hřbitovy a používají se jako výzdoba památníků a při různých obřadech. Aniž si to uvědomujeme, mohou nám vytvářet v mysli asociace. Při pohledu na umělou kytici stojící v místnosti si pak podvědomě vybavíte pohřeb. Takové asociace nejsou příjemné, a to ani když si je plně neuvědomíte. Živé, skutečné emoce ze skutečných rostlin jsou tak nahrazeny falešnými emocemi z těch umělých. A navíc nepříjemnými emocemi, kterým je těžké se bránit.

Zdroj: Decoholic

143 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 233 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma
DámskýDeník.cz
Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek
Události247.cz
Někteří poslanci do Sněmovny moc nechodí. Andrej Babiš je nejhorší, SPD včetně lídra patří k nejlepším
VědaŽivě.cz
Kostarika jde příkladem celému světu aneb jak překonat krizi odlesňování a stát se mistrem v udržitelnosti životního prostředí