Jak vytvořit příznivé prostředí pro růst všech pokojových rostlin

Pokojové rostliny pokoj krásně dozdobí. Musí být však v plné síle, a proto je třeba o ně pečovat.
i Zdroj: Pixabay
                   

Každá místnost si zaslouží pěkně vyzdobit. Ideální jsou pokojové rostliny. Přinesou čerstvou zeleň do pokoje, čistí vzduch a produkují kyslík. Péče o rostliny, údržba květináčů a nádob může být jednodušší pomocí malých triků, které vám nyní popíšeme. 

Vlhkost vzduchu 

V topné sezoně je vzduch v místnosti mnohem sušší. Proto je třeba uměle doplňovat vláhu. Pomohou čističky vzduchu nebo jen obyčejný mokrý ručník na topení. Příliš suchý vzduch květiny zpomaluje v růstu. 

Denní světlo 

Každá rostlina potřebuje denní světlo, aby mohla probíhat fotosyntéza. Květináč tedy pravidelně otáčejte. Snažte se však vyhnout přenášení rostliny. Změna prostředí, jiné klima, proudění vzduchu, přísun slunečních paprsků může vyvolat šok a rostlina uhyne. 


iZdroj: Pixabay

Potřebná drenáž 

Málo stejně jako příliš vody škodí. Hlavně pokud kořeny stojí ve vodě. Doporučuje se proto dospod květináče umístit drenážní vrstvu. Pomáhá udržovat vlhko v optimální míře. Můžete použít keramickou drenáž nebo obyčejné oblázky. 

Péče o květináče 

I o květináče je třeba se starat. Pravidelně je omývejte. Jednak budou vypadat lépe, ale dařit se bude i rostlinám. Protože i ty napadají houby, plísně a cizopasníky. Čas od času květináč vydezinfikujte peroxidem vodíku v poměru 20 ml vodíky na 1 l vody. 

Hnojení půdy 

Jestli chcete zdravou rostlinu s lesklými listy, je potřeba dodávat do půdy živiny a vitamíny. Potřebují je stejně jako kterýkoliv jiný organismus. Můžete je přidat pomocí kávové sedliny nebo sypaného čaje. Pozor však na překyselení půdy. 


iZdroj: Pixabay

Háky na výhony 

Nové výhony, hlavně u pnoucích květin, je třeba nějakým způsobem korigovat. Přidělejte na zeď háky a těmi určujte jejich směr růstu. Vytvoříte tak zajímavé obrazce a výhony nebudou vadit na zemi. Háky můžete je přitlouct, přivrtat anebo pokud nejde o těžké výhony, postačí lepidlo.  

Zdroj: BioAdvanced

81 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 483 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma
DámskýDeník.cz
Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek
Události247.cz
Někteří poslanci do Sněmovny moc nechodí. Andrej Babiš je nejhorší, SPD včetně lídra patří k nejlepším
VědaŽivě.cz
Kostarika jde příkladem celému světu aneb jak překonat krizi odlesňování a stát se mistrem v udržitelnosti životního prostředí