Tipy jak si doma vytvořit ideální prostor ke studiu a práci: Barvy hrají velkou roli, dbejte také na správný výběr vybavení

Pracovní prostor je třeba si zařídit chytře. Spousta lidí v něm tráví denně klidně i několik hodin a to, jak je prostor zařízený, může ovlivnit jejich produktivitu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V této době není nic neobvyklého, když lidé pracují nebo se vzdělávají z pohodlí domova. Proto je důležité, aby si dotyční správně upravili prostory tak, aby byli co nejvíce produktivní. I dekorace nebo správný výběr nábytku může s vaší pracovnou udělat hodně. Když se budete řídit jednoduchými tipy, můžete i s obyčejným prostorem pod schody nebo koutkem v obýváku udělat zázraky.

Správný výběr pracovního stolu

Stůl je zkrátka základem, bez něhož se dál neposunete. Při výběru je důležité hlavně to, aby byl dostatečně velký. Rozhodně se vyhněte menším kouskům, protože mnohdy potřebujete větší pracovní plochu a práce v malém prostoru je často nejen nepříjemná, ale i nepřehledná. Materiál a barva, které si zvolíte, jsou důležité spíše pro to, aby dobře působily v interiéru. V případě, že si zvolíte kovový, však počítejte s tím, že bude s velkou pravděpodobností na dotek studit.

Osvětlení není radno zanedbávat

Rozhodně byste neměli podceňovat množství světla. Proto v případě, že máte možnost postavit si stůl k oknu, rozhodně to udělejte. Nedostatek světla má totiž negativní vliv na vaši produktivitu a může způsobit bolest hlavy a očí. V případě, že přístup k oknu nemáte, zvažte alespoň způsoby, jak prostor řádně osvětlit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nebojte se prostor odlišit vymalováním zdi

Když vymalujete zeď pracovny jinou barvou, než je zbytek místnosti, vznikne pomyslná hranice, která vyhradí váš prostor. Vůbec se nebojte jít do výraznějších, barev jako je například černá nebo tmavě zelená, jež navíc působí uklidňujícím dojmem. Je to ideální řešení v případě, že máte pracovnu například v obývacím pokoji a přejete si udělat alespoň pomyslnou hranici, která by oddělila vaše povinnosti od volného času.

Police nad stolem a rostliny

V případě, že chcete mít ve věcech alespoň trochu pořádek, měli byste zvážit umístění police nad stůl. Vytvoří se tím prostor, jenž dobře poslouží k umístění materiálů tak, aby vše bylo přehledné. Snažte se upřednostnit otevřené police, které pracovně dodají dojem většího prostoru, a navíc na ně můžete položit rostliny. Ty byste určitě neměli vynechávat, protože je dokázáno, že jsou při soustředění přínosem, a také prostoru dodají na životu.

Jak si ideální prostor pro studium nebo práci představujete vy?

Zdroj: BetterHomesAndGardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Bez nahradí mnoho léků, pomůže na záněty, kašel i astma
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Dům zachvátily plameny a rodina se nemohla dostat ven. Bezdomovec neváhal a všechny zachránil
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat