Jak za pár vteřin vychladit jídlo, a to klidně rovnou po uvaření: Stačí dát misku do mrazáku nebo použít led

Konzumace příliš teplého jídla může mít na organizmus negativní dopad, proto vyzkoušejte tyto metody jak ochladit jídlo během pár vteřin

i Zdroj fotografie: Crusk / Creative Commons / CC BY
                   

Říká se, že příliš horké pokrmy, které jsou čerstvě uvařené, jsou někdy nezdravé pro lidský organizmus. Lidé proto raději počkají několik minut, aby se jim jídlo ochladilo, a poté ho konzumují. S čerstvě uvařeným horkým jídlem by se mělo zacházet opatrně. Proto existuje pár triků přesně na tyto situace, triky, které vám dokážou ochladit vaše horké jídlo během vteřin a usnadní vám tím život.

Teplé, nebo studené?

Dnešní zrychlená doba tomu nepomáhá. Pořád někam spěcháme, rychle pojíst, rychle do práce, rychle domů. Jídlo je třeba si užít, vychutnat a sníst v klidu. Navíc, když takto do sebe nacpete čím jak nejrychleji horký pokrm, z dlouhodobého hlediska to není vůbec zdravé pro vaše tělo. Ale pokud chcete takto dál žít v uspěchaném světě, alespoň můžete využít tento trik a horké jídlo si jednoduše, během pár vteřin, schladit.

Jak rychle schladit horké jídlo?

Existuje pár způsobů, jak toho docílit. Jedním z nich je nalít do největšího hrnce ledovou vodu, klidně i s kousky ledu, pokud v mrazáku nějaké najdete, a do něj ponořit hrnec, či pánev s horkým jídlem. Další způsob je ten, že dáte do mrazáku hrnec, nebo misku, ze které se pak bude servírovat na stole. Nechte nádobí v mrazáku lehce namrznout a pak do něj přendejte horké jídlo z hrnce, ve kterém jste vařili. Jídlo se okamžitě schladí. Na to ovšem musíte pamatovat předem, aby nádobí stihlo v mrazáku namrznout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velice jednoduchou metodou je položit hrnec nebo pánev ven za okno. Pokud jsou venku mínusové teploty, vaše jídlo bude během několika pár minut ochlazené a vy si jej můžete v klidu vychutnat. Poslední krutou metodou, je jídlo vůbec nejíst, pouze pít vodu. Člověk bez jídla vydrží několik týdnů, bez vody pouze jeden týden. Ať se budete chystat na kteroukoliv metodu, pamatujte, že zdraví je na prvním místě a podle toho nakládejte se svou stravou, jak v tepelné formě, tak studené.

Jaká jídla jsou vaše nejoblíbenější v letních měsících?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky