Odstraňte plíseň z domova trvale bez nutnosti malování. Domácí směs ze 2 surovin ji zlikviduje na počkání

Pokud v boji s plísní začnete brzo a správnými prostředky, nemusíte vůbec poškodit omítku a malovat celý pokoj. Stačí využít několika dobrých rad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Plesnivění zdí je problém, se kterým se potýká nespočet bytů a domů v průběhu zimních měsíců. Lidé si často myslí, že plesnivění zdí musí jasně následovat kompletní malování celého pokoje. Plíseň v bytě je obecně velký problém ze zdravotních i estetických důvodů. Ačkoli ne všechny typy plísní bývají toxické, způsobují velké podráždění dýchacích cest. Je tedy rozhodně lepší se jich co nejdříve zbavit.

Pozor na plísně, způsobují dýchací problémy

Pokud se vám v bytě objeví na zdech plísně, je lepší se jich co nejdříve zbavit. Zpočátku se mohou objevovat problémy jako vysoušení a podráždění očí, rýma, ucpaný nos, škrábání v krku nebo kašel. Pokud plíseň v obydlí rychle nevyřešíte, mohou se časem objevit alergie, astmatické potíže nebo další chronické onemocnění dýchacích cest. Následovat mohou také nepříjemné kožní potíže. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proti plísním ale můžete efektivně bojovat a nemusíte nutně používat savo, které nevábně voní. Výborný na boj proti plísním je čajovníkový olej. Jedná se o jedno z nejlepších řešení, které na rozdíl od sava pěkně voní. Proti plísním jej můžete použít, když rozmícháte několik kapek ve vodě a směs nastříkáte na plesnivý povrch. Čajovníkový olej není tak agresivní jako savo a pokud začnete s plísní bojovat hned, nemusíte ani poškodit malbu. 

Při sušení prádla v zimě je potřeba hodně větrat

Použít můžete také sůl nasypanou do malé misky v blízkosti radiátorů a oken. Sůl dobře absorbuje vlhkost, která se v těchto místech v zimních měsících často vytváří. Stejně jako u předchozího řešení, pokud v boji proti plísním začnete ihned, nemusíte ani poškodit omítku a obejdete se bez nutnosti vymalovat celý pokoj. Výborný je také ocet, který ale působí hlavně pro koupelnové plísně ve vanách, obkladačkách nebo spárovacích hmotách.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nezapomeňte také, že sušení oblečení v bytě v zimních měsících uvolňuje do vzduchu spoustu vlhkosti. Je proto dobré prádlo sušit v dobře větrané místnosti. Nejlepším řešením je samozřejmě sušička, která všechnu vlhkost pohltí a nepustí ji do ovzduší bytu. Pokud ale sušičku nepoužíváte dbejte na to, aby bylo prádlo řádně rozložené a dále od sebe, aby se doba sušení zkrátila na minimum. 

Objevila se u vás v bytě někdy plíseň? Jak jste se jí zbavili?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Petřík

Zobrazit další články