Špinavé utěrky budou jako právě koupené z obchodu. Domácí způsob praní bez vyváření je jedním z nejúčinnějších

Přinášíme vám návod, jak si připravit domácí bělidlo a dezinfekci na kuchyňské utěrky. Je vynikající i na odolné skvrny a výsledek uvidíte ihned.
i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Určitě se vám už stalo, že ačkoli jste hodiny prali a vyvářeli utěrky, některé odolné skvrny z nich přesto nezmizely. I já jsem s tímto problémem zápasila a hledala jsem způsob, jak vyčistit utěrky bez vyváření. Proto mě tento nápad velmi potěšil a rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Výsledek? Utěrky jsou dokonale čisté, skvrny zmizely, mastnota také a starší utěrky jsou opět zářivě bíle, jako nové.
Jak prostředek vyrobit?

Potřebujeme:

  • jedlou sodu (1 sklenice)
  • peroxid vodíku (120 ml)
  • ocet (80 ml)
  • aviváž (350 ml)
  • alkohol (350 ml)

Do mísy dáme všechny potřebné suroviny a smícháme je, aby se složky spojily. Směs přelijeme do plastové nádoby a necháme 15–20 dní odpočívat. Důležité je dát nádobu na tmavé a suché místo. Po 20 dnech přidáme 100 ml směsi do 4 litrů horké vody a dobře promícháme. Utěrky vložíme do kbelíku se směsí na 12 hodin a poté je opláchneme velkým množstvím vody a necháme usušit.


iZdroj fotografie: Unsplash

Triky přímo od Vás

„Utěrky peru jako každé jiné kusy prádla, nedávám je ani odmočit. Dám je do pračky a dovnitř hodím úplně obyčejnou tabletu do myčky, zavřu pračku a peru. Je to takové malé kouzlo, co prášek na praní nikdy nezvládl, tableta zvládla hned. Utěrky jsou odmaštěné, čisté a bez fleků. Už je neperu jinak. Zkuste to taky, je to perfektní věc.“ – Jaruška V.


iZdroj fotografie: Unsplash

„Nevyvařuji už léta, zkusila jsem trik s práškem do pečiva a velmi mě překvapil. Dejte do pračky utěrky, klasický prášek na praní a 1 sáček prášku do pečiva. Uvidíte, že utěrky budou jen zářit! Dokonce to vyzkoušela i moje máma, a ta celý život utěrky vyvářela.“ – Libka

Zdroj: The Frugal Girl

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 2542 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?