Odešli ze zaměstnání a vymysleli alternativní bydlení. Své náklady tak snížili na polovinu a nemuseli pracovat celých 12 měsíců

Tyto dvě ženy daly výpověď v práci a začaly bezstarostně žít v přestavěné dodávce. Snížily tak výdaje na polovinu a mohou cestovat, jak se jim zlíbí.

i Zdroj fotografie: S vědomím Nat a Abi, iStock
i Zdroj fotografie: S vědomím Nat a Abi
i Zdroj fotografie: S vědomím Nat a Abi
i Zdroj fotografie: S vědomím Nat a Abi
i Zdroj fotografie: S vědomím Nat a Abi
i Zdroj fotografie: S vědomím Nat a Abi
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Cestovatelský pár dvou žen prozradil tajemství jejich života v přestavěné dodávce. Před 3 lety se totiž rozhodly podat výpověď z práce a začít svou novou životní cestu. Kdo by řekl, že se jim podaří snížit výdaje na polovinu. Kromě toho se kuchařce Nat a fotografce Abi podařilo vymyslet geniální plán, a tak ani jedna z nich nemusela po celý jeden rok pracovat. Bez strastí si proto užívaly toto nevídané dobrodružství. 

Vysněný život dvou žen

Dvojice žen žije v malé dodávce se dvěma psy už téměř 3 roky, svá dobrodružství sdílí na sociální síti YouTube pod názvem „Ride and Seek“. V jednom z videí prozradily, jak se jim podařilo docílit vysněného života, a dokonce tak snížit životní náklady na polovinu. Než se rozhodly vyrazit na cesty, přesně si spočítaly potřebné finance a přemýšlely, jak začít šetřit. Nejlepším řešením bylo prodání auta a všech nepotřebných věcí, které měly ve svém domě.

Podle Abi musí být člověk minimalista, aby se do tohoto životního stylu mohl vrhnout. „Prodaly jsme skoro všechny věci, což nám přineslo pěkné úspory na cestu,“ sdělila. Ženy poté tvrdě pracovaly 18 měsíců, aby každá našetřila dalších 12 000 dolarů (zhruba 290 000 Kč), což umožnilo získat dostatek peněz, aby nemusely pracovat po dobu jednoho roku. Zakoupily dodávku za 6 000 dolarů (zhruba 145 000 Kč) a začaly se připravovat. 

Poloviční náklady na život

Za přestavbu dodávky ženy utratily dalších 10 000 dolarů (zhruba 240 000 Kč). Lze to sice udělat i levněji, ale měly jasnou představu toho, co chtějí, takže se neomezovaly. Jakmile bylo hotovo, cesta mohla začít. Pár si do nového pojízdného domova sbalil jen ty nejdůležitější věci a vystěhoval se z domu, aby nemusel platit nájem a další drahé účty. Tehdy jejich výdaje spočítaly na zhruba 3 000 dolarů měsíčně (zhruba 72 000 Kč).

iZdroj fotografie: S vědomím Nat a Abi

Jakmile se ženy rozhodly žít v dodávce, měsíční výdaje se v průměru zmenšily na polovinu, tedy na celkem 1 400 dolarů (zhruba 34 000 Kč). To pokrývá náklady na benzín, jídlo, cestování, spořící fond pro potenciální opravy, jež budou na dodávce potřeba zaplatit, a veškeré další výdaje, kterým se nelze vyhnout. Abi sama přiznala, že když plánovaly rozpočet, odhadovaly tyto výdaje na zhruba 2 000 dolarů (48 000 Kč) měsíčně. 

Cestovatelky do konce života 

Nyní, po 3 letech na cestách, jsou ženy schopny během měsíce utratit ještě méně. Záleží, jaké aktivity dělají, co jí, nebo zda jsou v levnějším prostředí. Když jim po prvním roce začaly docházet peníze, podařilo se jim domluvit několik fotografických zakázek, čímž si snadno vydělaly peníze na další cesty. „Žijeme bez dluhů a pokud nemáme peníze, snažíme se je vydělat. Zatím nebyl žádný problém a snad tomu bude tak i nadále. Chceme cestovat co nejdéle, nejlépe už pořád,“ dodaly. 

Zdroj: TheSun

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Co vše byste si vzali do obytné dodávky jako nezbytnost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články