Boeing 737 z roku 1999 předělal na plnohodnotné bydlení. Jen jeho přeprava stála 5 milionů Kč

Jdi si za svými sny – to je vzkaz matadora, který si přivezl odstavené letadlo a má z něj vysněný domov se vším všudy.

i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell
i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell
i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell
i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell
i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell
i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell
i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Snad každý sní o tom, že si jednou pořídí svůj vysněný dům, ať už v rustikálním stylu, moderním, vilu, nebo jen menší chaloupku. Drtivá většina si představí dům cihlový, případně dřevěný, ale 66 letý Američan Bruce Campbell má úplně jiné mínění. Jak sám říká: „Nevšímej si davu, neveď nudný život“. Bývalý inženýr z Oregonu z USA si svůj vysněný domov udělal uvnitř dopravního letadla Boeing 727.

Místo dodávky dopravní letadlo

Už známe několik netypických domovů, ale tento je naprostý unikát. Bruce byl vždy přesvědčený o tom, že chce dělat něco originální, že chce v něčem vynikat. Až jednou přišla myšlenka bydlení v letadle a začal ji uvádět do praxe. Když ještě neměl myšlenku o letadle, koupil si v Portlandu (Oregon, USA) pozemek, kde chtěl bydlet v dodávce. Zlom přišel, jakmile uviděl televizní pořad, kde si nějaký muž pořídil letadlo, ve kterém žije.

Po dlouhém bádání a hledání, Bruce objevil vyřazený Boeing 727 z roku 1999, což v něm vzbudilo nadšení, ale mělo to háček. Letadlo se nacházelo v Japonsku. Dostat vyřazené, nefunkční letadlo z Japonska do USA je teda oříšek. Museli demontovat ocasní plochu a taky křídla, aby mohli letoun bezpečně přemístit do USA. Bruce za celé letadlo zaplatil 100.000 $ a dalších 120.000 $ za přepravu. Dohromady tedy v přepočtu kolem 5 milionů korun českých.

iZdroj fotografie: S vědomím Bruce Campbell

Navzdory tomu, jak efektně vypadá letou zvenku, uvnitř je zařízen spíše skromně. Není to žádný moderní výstřel doby, pořád to vypadá jako letadlo, jen uvnitř chybí sedačky, horní skříňky na zavazadla, místo kterých se tam nachází pohovka, stůl, skříň a jiné vybavení běžného domu. Některé originální prvky si přece jen Bruce nechal, jako třeba kokpit letadla s kompletním ovládacím panelem, sedadly a blikajícími světly.

Půl roku v letadle, půl roku jinde

Bývalý inženýr Bruce není ženatý a luxus nevyhledává. Těžko říct jak by reagovala jeho partnerka, kdyby Burce nějakou měl, na takové bydlení v letadle, nejspíš to není pro každého. Bruce se v tom naprosto vyžívá. Když k němu přijdou přátelé, požádá je, aby si sundali boty a vzali si domácí pantofle, kvůli zanesení nepořádku dovnitř letadla. Zkrátka domov na plný úvazek, nebo jen na půl?

Bruce totiž přebývá v letadle pouze šest měsíců, druhou polovinu roku tráví v Japonsku. A jeho další plány? Chtěl si pořídit další letadlo, tentokrát ale v zemi vycházejícího slunce. Údajně se mu to podařilo, konkrétně měl koupit Boeing 747, což je mnohem větší letoun, než ten co má v USA. Tato informace zatím není potvrzená a zdokumentovaná, ale doufejme, že tomu tak je a těšíme se, co nám Bruce zase předvede za skvost.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie

Jaká další nevšední místa na bydlení vás napadají?

Zdroj: Novate
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů