Malebné domky navazují na staré čínské tradice a zároveň posloužily pro rozvoj čínského venkova

Čína patří mezi nejstarší civilizace světa a na jejím území se nachází velké množství nejrůznějších historických a architektonických památek. Na druhou stranu je ale Čína i moderní zemí, ve které se nacházejí města s nejmodernějším architektonickým designem.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Zdejší architekti se ale uvědomují, že vše musí být v určité rovnováze, symbióze a že tyto nové stavby se rozhodně nehodí do malebných historických městeček a vesniček. Jednou z nich je i vesnička Miao, která je známá svou tajemnou lidovou kulturou a historií.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nemovitosti skvěle zapadají do okolní přírody

Projekt na zmírnění chudoby

Vesnička se nachází v horách, a její původní domy byly tak postaveny z materiálu, který se v horách nachází, tedy z kamenů, ty byly použity nejen na stavbu domů, ale také silnic v okolí. Tento svůj ráz si vesnička snaží zachovat i v současné době, protože představuje jakousi oázu klidu v našem moderním způsobu života. V této vesničce bylo v nedávných letech postaveno několik domů, které svým stylem navazují na staré tradice a dokonale zapadají do okolního prostředí. Navíc celá stavba byla součástí inovativního projektu s názvem Bona Villa Lahao, jehož poskytovatelem byla čínská nadace pro zmírnění chudoby. Čínský venkov se totiž s chudobou poměrně velmi potýká. Podobné stavby spojené s tímto projektem tak nevznikly pouze v této vesničce, ale v desítkách vesnic po celé Číně. Jedná se o způsob, jak dát místním lidem práci a zároveň propojit tradiční hodnoty vesnic a moderní způsob života.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Interiér nadchne svou prostorností a otevřeností

Sofistikovaná symbióza

Celý projekt je tak velmi zajímavou ukázkou toho, že i architektura v sobě může nést určitou společenskou odpovědnost a že může přispívat ke zmírnění určitých sociálních problémů a zároveň zachovat krásu některých historických míst. Stavby, které vznikly ve vesnici, se nacházejí ve svahu a snoubí se s původní architekturou, neboť z vnější části jsou obloženy kameny tak, jak je pro zdejší stavby typické. Dalším materiálem je dřevo. Z oken domů se naskýtá krásný výhled do horského okolí. Uvnitř jsou domy velmi moderní a útulné, zařízené v minimalistickém stylu, dominantním materiálem je dřevo, které se snoubí s bílými zdmi, což interiéry činí velmi útulnými a světlými. Některé z domů, které byly takto postaveny, slouží jako domy obytné, jiné plní jakési veřejné funkce pro celou vesnici.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Ve 24 letech se provdala za muže, který je o 13 let starší než její dědeček. Jsou šťastní a připravení založit rodinu
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat