Když zdání klame: Vidíte ošklivý starý přívěs? Pak nahlédněte dovnitř. Řemeslník si s ním dal opravdu záležet

Přestavět ojetý přívěs v luxusní ubytování je poměrně náročný úkol, který vyžaduje hodně trpělivosti a šikovnosti. Tento designer si však poradil na jedničku.

i Zdroj fotografie: S vědomím Pierre Arnoux
i Zdroj fotografie: S vědomím Pierre Arnoux
i Zdroj fotografie: S vědomím Pierre Arnoux
i Zdroj fotografie: S vědomím Pierre Arnoux
i Zdroj fotografie: S vědomím Pierre Arnoux
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Přestavba karavanů, přívěsů či autobusů patří mezi oblíbené trendy současné doby. Ne vždy jde však o snadný úkol, protože lidé neustále hledají nové a zároveň náročnější příležitosti, kterými by svou kreativitu mohli dát najevo. Francouzský designer Pierro Arnoux se proto rozhodl, že z polorozpadlého přívěsu udělá pojízdný dům plný luxusu, kterému nechybí ani kuchyň, koupelna, venkovní posezení a naprosto elegantní nádech. 

Bílá barva jako prázdné plátno

Tento úžasný obytný přívěs zvenku připomíná spíše zchátralou boudu, ale nabízí klidné zázemí, eleganci a především vše, co člověk potřebuje. Stvořil ho francouzský designer jménem Pierro Arnoux, jenž je znám pro svou vášeň kupovat staré obytné přívěsy, autobusy a karavany, které následně přestavuje na luxusní příbytky, přičemž se snaží zachovat jejich prvotní podobu. 

Arnoux dává přednost minimalismu, což je také důvod, proč každý jeho výtvor vypadá moderně a nese se v elegantním stylu. Jeho oblíbenou barvou je bílá – připomíná mu prázdné plátno, na které může jasně a expresivně zdůraznit další barevné akcenty a všechny drobné detaily. Kromě toho je o bílé barvě také známo, že pomyslně zvětšuje prostor, a to je v tomto případě naprosto žádoucí. 

Elegantní nádech a naprostá jedinečnost

Každá místnost přívěsu má obdélníkový nebo čtvercový tvar, což je podle Arnouxe skvělá příležitost, jak zpestřit vnitřní strukturu a proměnit prostor do jakékoliv podoby si jen přejete. Designer se nebál experimentovat, a proto v bílém plášti každé místnosti používá nečekané kombinace barev. Na první pohled se mohou zdát v nesouladu, ale právě to je ten klíč, který dodává interiéru elegantní nádech a jedinečnost.

iZdroj fotografie: S vědomím Pierre Arnoux

Přestavěnému přívěsu nechybí nic. Než do něj vejdete, uvítá vás menší venkovní posezení v naprosto jednoduchém stylu. Jakmile nahlédnete dovnitř, zahalí vás klidný a příjemný prostor v tónech bílé barvy. Uvařit si zde můžete v menší kuchyni s troubou ve svém středu, a pokud byste se chtěli vykoupat, ihned za ní najdete oddělenou koupelnu se sprchovým koutem. Vedle se nachází postel s výhledem do celého přívěsu.

Jak dlouho byste vydrželi v takovém přívěsu bydlet vy? 

Zdroj: HomeBuilding

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednoduchá technika rytmického dýchání, která pomáhá aktivovat detoxikaci těla a zlepšit myšlení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Malý chlapec z chudé rodiny musel dělat domácí úkoly pod pouliční lampou. V tom si ho všiml známý milionář
Události247.cz
Události247.cz
Rusko je na pokraji bankrotu. Podle ekonoma zbankrotuje do 24 hodin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura