Když jeho syn v 18 letech tragicky zemřel, dostal nápad. Aby uctil jeho památku, postavil dům z 12 000 láhví šampaňského

Jestliže jste se někdy setkali se všemi materiály, z nichž lze postavit dům, pravděpodobně jste je ani všechny neznali. Tento muž postavil dům ze skleněných lahví.

i Zdroj fotografie: S vědomím Khamidulla Ilchibaev
i Zdroj fotografie: S vědomím Khamidulla Ilchibaev
i Zdroj fotografie: S vědomím Khamidulla Ilchibaev
i Zdroj fotografie: S vědomím Khamidulla Ilchibaev
i Zdroj fotografie: S vědomím Khamidulla Ilchibaev
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Někteří lidé jsou velmi kreativní a pokud se jedná o kutily, dokážou si poradit v téměř každé situaci nebo se zeptají někoho jiného. V dnešní době je velmi cenné, pokud má někdo hodně zkušeností a informací a zkrátka ví, jak si věci udělat sám. Ušetří tak díky tomu hodně peněz, a navíc si dokáže poradit téměř v každé situaci. Tento muž se rozhodl, že postaví dům, ale nepoužil k tomu klasický materiál. Vybral si totiž skleněné lahve od šampaňského a začal stavět.

Stavba nového domu

Představte si, že byste měli finance na to ihned si postavit vlastní dům. Jen shánění pozemku, obíhání úřadů a všechno papírování společně se zařizováním různých věcí vám zabere několik měsíců. Poté je nutné sehnat lidi, kteří vám dům postaví, a může se začít stavět. Ještě předtím, než se ale začne stavět, budete probírat s odborníkem, z jakých materiálů si dům přejete.

Muž si vyráběl předměty ze skleněných lahví

Tento muž (52 let) se už od dětství zajímá o skleněné předměty a rád vyrábí různé věci z lahví od piva a vodky. Vždy tak znovu využije prázdné skleněné lahve a dalo by se říct, že je recykluje. Celá jeho rodina již dlouhodobě oceňovala jeho talent a muž byl rád za to, že se jeho práce někomu líbí. Jednoho dne však za ním jeho děti přišly a řekly mu, že je napadlo, aby si postavil z těchto lahví i dům. Zpočátku se to zdálo jako roztomilý vtip, kterým děti podporovaly otce, ale tento muž jejich nápad proměnil v realitu.

Otec od rodiny si poradil sám

Jednoho dne se v této rodině stala velmi smutná událost, protože zemřel syn tohoto muže, kterému bylo pouhých 18 let. To otce přivedlo k myšlence, že zhotoví dům z lahví od šampaňského a tuto stavbu postaví na památku svého zesnulého syna. Než se ale pustil do práce, musel nasbírat celkem 12 000 lahví – a při sběru zjistil jednu velmi zajímavou věc. Všiml si totiž, že lahve od šampaňského nejsou všechny stejné a mají různé tvary. To ho ale od stavby neodradilo.

iZdroj fotografie: S vědomím Khamidulla Ilchibaev

Vše postavil vlastnoručně

Protože lahve měly různé tvary, použil speciální řezák na sklo a lahve upravil, aby byly všechny stejné. Tyto prázdné lahve šampaňského získal od majitelů různých restaurací, kteří mu je dávali zdarma. Jelikož myslel na to, že dům bude obytný, postaral se o izolaci tak, že nalil speciální tekutinu mezi lahve. Jakmile tato tekutina zatuhla, držela lahve pevně při sobě. Dům byl postaven pro každodenní život. Muž tedy myslel i na to, aby lidem uvnitř nebylo chladno během zimního období. Nakonec dům daroval svému nejstaršímu synovi jako svatební dar.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Jak byste tento dům ještě vylepšili?

Zdroj: GreenMe
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Posilovač imunity česnek funguje jako antibiotikum, dokonce sníží i cholesterol
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Do nemocnice šel kvůli mírné horečce, ale nakonec z ní odešel bez ruky a nohy. Jeho organismus tak reagoval na infekci
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla