Jeho dílo nejde popsat jinak, než architektonický skvost. Zrekonstruovaná cementárna působí naprosto kouzelně

Rekonstrukce starých budov může být někdy velmi zajímavá, jelikož se nemusí jednat pouze o domy. V tomto případě se jeden architekt pustil do přestavby cementárny.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ricardo Bofill
i Zdroj fotografie: Ricardo Bofill
i Zdroj fotografie: Ricardo Bofill
i Zdroj fotografie: Ricardo Bofill
i Zdroj fotografie: Ricardo Bofill
i Zdroj fotografie: Ricardo Bofill
i Zdroj fotografie: Ricardo Bofill
i Zdroj fotografie: Ricardo Bofill
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Možná ve vašem okolí vídáte staré rodinné domy, jež jsou nyní na prodej. V dnešní době jsou nové stavby příliš drahé a jejich prodejci ani netuší, jak velkou částku si říct. Většinu lidí tak vyjde levněji koupě starého domu, který si budou postupně rekonstruovat. Tento muž se živí jako architekt, a tak si dokázal skvěle představit rekonstrukci staré cementárny. Neváhal a pustil se ihned do díla.

Rekonstrukce starých budov

Jakmile si člověk koupí starší budovu, může se postarat pouze o základní věci, aby fungovalo alespoň to, co k životu potřebuje. Není tedy nutné se pouštět ihned do celkové přestavby, jestliže člověk nemá peníze. Ti, kteří však finance na celkovou přestavbu mají, si mohou dovolit celou budovu zrekonstruovat. Tento muž předělal obrovskou cementárnu a vznikla z ní krásná obytná budova.

Architekt měl plány se starou cementárnou

Stará cementárna začala být v opravdu špatném stavu, jelikož pocházela z dob 1. světové války a doposud byla opuštěná. Jejího chátrajícího stavu si všímalo hodně lidí a spíše se čekalo na to, až se tato budova zbourá, jelikož by mohla ohrozit někoho na životě. Jeden architekt v ní však viděl potenciál a koupil ji. Hned poté se pustil do rekonstrukce.

iZdroj fotografie: Ricardo Bofill

Po chvilce od koupě bylo vidět, že má architekt vše promyšlené, protože postupoval postupně. Nejprve zboural velkou část cementárny, čímž mu vzniklo více místa na zahradu a na vytvoření místa k odpočinku. V okolí budovy zasadil olivovníky, exotické květiny a mnoho dalších rostlin. Ty působily vzhledem k továrně vcelku kontrastně, ale architekt se svou prací ještě neskončil.

Obrovské místnosti v cementárně

Jakmile se pustil i do rekonstrukce vnitřní části, začínala budova vypadat úplně jinak. Architekt v ní zanechal prvky cementárny, ale doplnil je jemnými doplňky, které nakonec vytvořily luxusní vzhled. Na dlouhá okna vedoucí od stropu k zemi pověsil bílé záclony, jež vypadají velmi romanticky. V jedné části na zahradě udělal i venkovní posezení. Samotný majitel má s budovou ještě velké plány, ale rád by je uskutečnil postupně.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie

Jaké další změny byste na cementárně provedli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů